Najmniejszy spośród aniołów stał się stróżem narodów. „Zobaczyć anioła” – w kinach od 29 września

„Michał Archanioł jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w gronie świętych, czczonych przez Kościół katolicki. Wiemy o nim niewiele, właściwie tylko tyle, co przekazują nam karty Pisma Świętego – był i pozostaje aniołem stróżem narodu wybranego – Izraela” – opowiada ks. Przemysław Krakowczyk, współtwórca filmu pt. „Zobaczyć Anioła”.

Był najmniejszym spośród wszystkich aniołów w niebie. Stał się strażnikiem Kościoła katolickiego i dowódcą zastępów anielskich. Michał Archanioł jest dla nas przykładem szczytu świętości, która wynikała z pokory i służby Panu Bogu. Zwracając się do Niego, Kościół wyznaje, że dobro zatriumfuje.

„Kiedy szatan – zły duch, występuje przeciwko Bogu, św. Michał Archanioł miał wykrzyczeć «któż jak Bóg!». Przez to, że jako najmniejszy stanął niejako w obronie Boga, Jego majestatu, Bóg ustanowił go księciem, zwierzchnikiem wszystkich aniołów” – zaznacza duchowny.

Śladami Św. Michała Archanioła

Ten film został nakręcony w jednym celu, aby poszerzyć kult wśród polskich wiernych i nie tylko. Świadectwo wiary, historia Kościoła, architektura i sztuka w kulturze chrześcijańskiej przybliża widzom niezwykłą postać Archanioła Michała.

„Chcemy szerzyć ten film w różnych państwach świata. Tematyka religijna jest w Polsce potrzebna, ma ona ogromne znaczenie. Żyjemy w czasach, gdzie ludzie coraz mniej czytają, a więcej oglądają” – podkreśla ks. Przemysław Krakowczyk.

Zaznacza, że wspólnie z widzami „chcemy odkrywać, postać Michała Archanioła, pielgrzymując po śladach jego obecności”. Film zabiera nas do sanktuariów Świętego między innymi do: Monte Snat'Angelo – Gargano-Włochy, Mont Saint Michele – Francja, Rzym – Włochy, Santa Maria La Nova – Włochy, Jasna Góra – Polska. Misję Świętego Michała przybliżą nam wspaniali goście: Arb. Henryk Hoser, Ks. Marcello Stanzione, Ks. Henri Gesmier, Ks. Dariusz Wilk oraz osoby, które doświadczyły jego obecności w życiu.

Premiera dokumentu odbędzie się 29 września w Dobrym Miejscu na Bielanach. Co więcej, tego dnia film będzie miał swoją premierę również w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

„Zobacz Anioła” dostał I nagrodę w kategorii film dokumentalny klasyczny na XXXVII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów 37th International Catholic Film and Multimedia Festival „KSF Niepokalana 2022”

Najmniejszy spośród aniołów stał się stróżem narodów. „Zobaczyć anioła” – film o św. Michale Archaniele w kinach od 29 września

Źródło: opoka, zobaczaniola.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao