„Noc konfesjonałów”, czyli spowiedź dla zabieganych

Jesteśmy na ostatniej prostej Wielkiego Postu. Może warto podjąć konkretne kroki, aby powrócić do stanu łaski oraz pełnej jedności z Kościołem?

Spowiedź wielkanocna wiąże się z trzecim przykazaniem kościelnym, które nakazuje, aby w okresie wielkanocnym przystąpić do Komunii Świętej, oczywiście poprzedzonej szczerym wyznaniem swoich grzechów przed Bogiem w konfesjonale.

W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach księża będą spowiadać wiernych do północy lub przez całą noc. Wszystko to w ramach 12. edycji akcji „Nocy konfesjonałów”. Akcja ma umożliwić spowiedź zabieganym wiernym, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

„Noc konfesjonałów" skierowana jest do tych, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania przez pracę czy inne obowiązki. Celem akcji jest również zwrócenie uwagi na duchowe przygotowanie się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

W Wielki Wtorek do akcji dołączą kościoły w Bytomiu, Ełku, Kielcach, Milanówku i w Radomiu. Z kolei w Wielką Środę wyspowiadać się będzie można w Gorzowie Wielkopolskim, Głubczycach, Mysłowicach, Opolu, Szczedrzyku, Szonowie i w Świdnicy.

Jednak najwięcej kościołów dołączy do akcji w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek. W czwartek spowiedź w godzinach wieczornych będzie dostępna w kościołach w Chicago, Częstochowie, Giżycku, Kielcach, Koszalinie, Lancaster (Wlk. Brytania), Olsztynie, Pruszczu Gdańskim, Płotach, Płońsku, Rokicinach, Stargardzie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Wyszoborze i w Łomży.

„Noc konfesjonałów” już w piątek ruszy w Bielawie, Brzesku, Bydgoszczy, Chicago, Ciechanowie, Człuchowie, Dylakach, Dąbrowie Leśnej, Dębnie, Gdańsku, Gdańsku-Siedlcach, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Jeleniej Górze, Kielcach, Kinkajmach, Koszalinie, Kutnie, Lublinie, Nowej, Obornikach Śląskich, Olkuszu, Opolu, Ośnie Lubuskim, Pile, Pruszczu Gdańskim, Skawinie, Solcu Kujawskim, Stargardzie, Starogardzie, Szamotułach, Szczecinie, Szczedrzyku, Tychach, Uniejowie, Warszawie, Wałbrzychu, Wałczu, Wrocławiu, Puławach, Łomży i w Łodzi.

W ramach „Nocy konfesjonałów" w Wielką Sobotę księża spowiadać będą w  Giżycku, Kielcach, Kutnie i w Warszawie.

Pełna lista kościołów biorących udział w akcji wraz z godzinami otwarcia konfesjonałów jest dostępna na stronie internetowej: https://nockonfesjonalow.pl/

Pierwsza edycja akcji zorganizowana została w 2010 r. Do inicjatywy przyłączyły się wtedy dwie świątynie, jednak z roku na rok ich liczba systematycznie rosła. W 2018 roku w „Nocy konfesjonałów” udział wzięło 139 kościołów.

Źródło: dzieje.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao