„Staram się być człowiekiem sumienia”. Marcin Wargocki śpiewa o potrzebie czuwania

Chrześcijanin powinien czuwać. Być przygotowanym na ponowne przyjście Chrystusa. A „czuwać to znaczy być człowiekiem sumienia”, jak śpiewa Marcin Wargocki.

Utwór „Czuwać”  pochodzi z najnowszej płyty Marcina Wargockiego „Do głębi, której premiera odbyła się 21 maja 2022. Piosenka o czuwaniu ma krótkie, ale jakże mądre słowa na dzisiejsze czasy. Mówi o tym, by starać się być człowiekiem sumienia i go nie zagłuszać. 

Kiedy świat jest pełen niepokoju, kiedy zdaje się mocno zagłuszać sumienie, to warto pamiętać, że prawdziwy pokój niesie Ten, na którego ponowne przyjście chrześcijanie czekają: Jezus.  A „czuwać to znaczy być człowiekiem sumienia”, jak śpiewa Marcin Wargocki na podstawie słów św. Jana Pawła II.

Na pewno Marcin Wargocki należy do artystów, których lepiej słuchać na żywo niż z płyty. Nie może być inaczej, skoro w swojej twórczości chce pomóc słuchaczom zrozumieć lepiej życie, z Bożej perspektywy. Dlatego koncert premierowy jego nowej, trzeciej płyty „Do głębi" był bardzo udany. Publiczność mogła nie tylko posłuchać muzyki. Artysta wiele razy zapraszał do wspólnego śpiewania, co stwarzało kameralną atmosferę bliskości. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń właśnie tego potrzebujemy – spotkania. Nie w „internetach”, nie przez telefon, ale wspólnie przeżywając muzykę.

Niemniej jednak nie wszyscy mają okazją słuchać Marcina na żywo. Stąd zaproszenie do przeżywania jego muzyki, z krótkimi słowami refleksji, także w owych „internetach”. Może poruszą sumienie.

 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao