Wielki Czwartek – w tym szczególnym dniu pamiętajmy w modlitwie o kapłanach

Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu uświadamiamy sobie, jak wiele zawdzięczamy kapłanom.

Tego dnia w kościołach katedralnych odprawiana jest uroczysta Msza święta, tak zwana Krzyżma, podczas której święci się oleje, które w ciągu roku służą przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich i namaszczenia chorych.

Duchowni tego dnia odnawiają również przyrzeczenia kapłańskie, a wieczorem Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne.

„Kapłan, który nie wychodzi do ludzi (...) traci co najlepsze i (...) zamiast być pośrednikiem, staje się stopniowo najemnikiem i zarządcą" - mówił papież Franciszek.

Dziś szczególnie modlimy się za kapłanów, którzy nieustannie potrzebują naszej modlitwy. Do nich kierujemy najserdeczniejsze życzenia, dziękując za posługę kapłańską –  sakrament, w którym oddali się na służbę Chrystusowi i Jego Kościołowi, przyczyniając się do pogłębiania naszej wiary i rozwoju duchowego.

Życzymy Wam, abyście każdego dnia odkrywali sens swego powołania. Niech Pan Bóg obdarza Was wszelkimi łaskami, a Maryja otacza Swym płaszczem. Duch Święty niech wylewa na was swoje dary każdego dnia.  

Szczęść Boże!

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama