„Zapraszamy, bo tylko życie ma przyszłość!” Obrońcy życia zapraszają nowe organizacje do wspólnego działania

„Dzięki temu, że jesteśmy razem, możemy więcej. Możemy realnie zmieniać naszą rzeczywistość i motywować się do działania” – mówi Paulina Rylska z Fundacji Donum Vitae w klipie wideo przygotowanym przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia, w którym jej członkowie zapraszają nowe organizacje pro-life do wspólnego działania. „Zapraszam, bo tylko życie ma przyszłość” – podkreśla prezes PFROŻ Jakub Bałtroszewicz.

21 czerwca minęło 30 lat działalności Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Kilka dni przed 30. rocznicą powołania PFROŻ jej członkowie spotkali się na walnym zgromadzeniu w Porszewicach, gdzie podjęto decyzję o reformie statutu. „Federacja w XXI wieku ma stać się platformą komunikacji pomiędzy organizacjami pro-life, platformą, na której będziemy się wzajemnie wspierać i promować swoje dzieła” – mówił wówczas prezes PFROŻ Jakub Bałtroszewicz.

W mediach społecznościowych opublikowano właśnie klip wideo, w którym przedstawiciele organizacji tworzących Federację podsumowują 30 lat działalności, a także zapraszają nowe podmioty do współpracy w ramach ruchu pro-life. „30 lat wszyscy razem tworzymy cywilizację życia i miłości. To zmieniło naszą polską rzeczywistość i nasze polskie społeczeństwo. Urodziło się tysiące dzieci, których narodziny były pod znakiem zapytania. Jedność nas łączy, jedność dodaje nam sił, oby tak dalej” – mówi Ewa Kowalewska z Human Life International Polska i wiceprezes Federacji.

Antoni Szymański, członek Rady Rodziny przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwraca uwagę, że Federacja miała wpływ na pozytywne zmiany w Polsce. „Wzmacniała tę stronę, która była za dobrą edukacją, wychowaniem do życia w rodzinie; za dobrymi rozwiązaniami prawnymi odnośnie dziecka poczętego i rodziny” – podkreśla. Były senator zachęca, by w ramach Federacji nadal podejmować działania edukacyjne i charytatywne, które sprzyjają temu, aby dziecko poczęte było dobrze przyjęte w swojej rodzinie. „Zachęcam do działania w różnych organizacjach, ale także w ramach szerszych struktur, np. federacyjnych, dla rozwiązania tego problemu – z profesjonalizmem, z poszanowaniem osób, które do nas przychodzą, z wielką życzliwością, bo to jest wielka potrzeba naszych czasów” – mówi Antoni Szymański.

30-lecie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia
JedenZNasPL

 

Paulina Rylska z Fundacji Donum Vitae zaznacza, że Federacja to platforma wymiany myśli, talentów i zasobów w służbie człowiekowi od poczęcia do naturalnej śmierci. „W centrum naszych działań stawiamy najsłabszych oraz dobrze pojęte interesy ich rodziców i opiekunów. Sprawdzamy, czy organy i instytucje za to odpowiedzialne dobrze realizują założenia cywilizacji życia. A wszystko po to, by nasz kraj nie tylko z radością przyjmował każde narodzone dziecko, ale stał się inspiracją dla innych narodów, aby te wartości stawiać na pierwszym miejscu” – mówi pro-liferka ze Szczecina.

Jest przekonana, że mówiąc w Federacji jednym głosem w obronie życia, będzie on mocniejszy i bardziej słyszalny. „Dzięki temu, że jesteśmy razem, możemy więcej. Możemy realnie zmieniać naszą rzeczywistość i motywować się do działania” – podkreśla Paulina Rylska i zaznacza, że Federacja ciągle jest poszerzana o organizacje, które działają na rzecz dzieci, matek i ojców w trudnym położeniu oraz osób niepełnosprawnych.

Jak zwraca uwagę Jakub Bałtroszewicz z Fundacji JEDEN Z NAS, Federacja się zmienia, staje się platformą dialogu i współpracy, w której młodsze organizacja pro-life, uczą się od starszych, bardziej doświadczonych. – Zapraszam wszystkich tych, którzy w sercu noszą chęć ochrony ludzkiego życia, do współpracy – mówi prezes PFROŻ zachęcając do dołączenia do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. „Zapraszam, bo tylko życie ma przyszłość” – podkreśla.

« 1 »

reklama

reklama

reklama