„Zawsze razem" – utwór poświęcony osobom z Zespołem Downa

„Zawsze razem" to poruszający utwór, w którym Marcin łagodnie, ale i zdecydowanie staje się głosem osób z Zespołem Downa. Nie boi się wyśpiewać „...jestem taki sam, choć inaczej wydaje się wam" oraz „To co czyni mnie dla Was innym, czyni mnie mną".

Utwór „Zawsze razem" pochodzi z  trzeciej płyty Marcina Wargockiego pt. „Do głębi". Artysta ponownie zabrał nas do krainy łagodności, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie. Piosenki skłaniają pozytywnie do życia i siebie samego, uczą wrażliwości i dostrzegania śladów Bożej obecności wokół nas.

Krążek ukazał się w maju 2022 roku, a wydawcą płyty jest Edycja św. Pawła. Trwa też druga część trasy koncertowej pt. „Do Glębi Tour" promującej album.

Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Pewien potencjał musiał zauważyć w nim jego polonista, który zaprosił Marcina do wzięcia udziału w przedstawieniach, na których to grał i śpiewał różne polskie piosenki. Tak zetknął się z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, który mu zaimponował i który pokochał, a miłość ta trwa do dziś.

Obecnie Marcin ma 41 lat, żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas.

Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta „GPS na Niebo" została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z drugiego krążka „Nie Wątp" znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą. On sam ma już za sobą kilkadziesiąt koncertów w całym kraju.

Wsłuchajmy się w słowa utworu „Zawsze razem"...

Słowa: Marcin Wargocki / Muzyka: Marcin Wargocki
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Produkcja muzyczna: Marcin Wargocki
Miks/mastering: Bogdan Żywek, Studio 153
Gitara, śpiew: Marcin Wargocki / Skrzypce: Anna Bojas / Altówka: Katarzyna Wierzbicka / Kontrabas: Roman Ziobro / Gitara: Bogdan Żywek

« 1 »

reklama

reklama

reklama