120 km w jeden dzień? Uczestnicy rowerowej Drogi Krzyżowej w Beskidach połączyli wysiłek z duchowością

„Połączenie wysiłku z duchowością jest bardzo potrzebne oraz konieczne w myśl zasady: módl się i pracuj” – zauważa ks. Grzegorz Kierpiec, który w ten sposób podsumował kolejną wyprawę rowerową w ramach projektu „Rozkręć wiarę”.

Tym razem uczestnicy w jeden dzień odwiedzili 14 stacji i 14 kościołów ważnych dla diecezji bielsko-żywieckiej. 25 marca minęła 31. rocznica jej powstania.

W sumie rowerzyści przejechali 120 km. Odwiedzili sanktuaria: Wieczystej Adoracji ss. klarysek oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kętach, abp. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach, Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie, św. Jakuba i Matki Bożej Różańcowej w Szczyrku.

„Były jeszcze Bielany, Rychwałd i konkatedra w Żywcu. Było nas bardzo dużo. Okazuje się, że połączenie wysiłku z duchowością jest niezwykle potrzebne oraz konieczne w myśl zasady: módl się i pracuj” – podsumowuje ks. Kierpiec, tłumacząc, że kolejna wyprawa, tym razem krótka, była swoistą Drogą Krzyżową.

Rowerzyści przejechali z Wieprza na Żywiecczyźnie przez Łodygowice, Szczyrk, potem do Hałcnowa, Kóz i Wilamowic, a stamtąd do Bielan, Kęt Rychwałdu, Żywca i z powrotem do Wieprza.

W ubiegłym roku miłośnicy ewangelizacji na jednośladach zorganizowali 12. pielgrzymkę rowerową „Droga św. Pawła”. Przebiegała przez Rumunię, Grecję i Turcję, co oznaczało przejechanie w sumie 4000 km.

W poprzednich latach pielgrzymowali po Polsce, odwiedzili Medjugorie, Islandię, La Salette, zdobyli Nordkapp. W 2016 r. rowerzyści w geście wdzięczności za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Chrzest Polski i Światowe Dni Młodzieży byli na jednośladach na Ukrainie i Litwie, a następnie przez Armenię dotarli do Gruzji. Jeszcze wcześniej grupa rowerzystów pielgrzymowała do Ziemi Świętej, na Saharę, do Rzymu, Fatimy, Turcji.

rk / Wieprz k. Żywca

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao