Abp Depo do młodych: budujcie na Chrystusie!

Budujcie na Chrystusie – powiedział abp Wacław Depo, który celebrował wieczorem, 29 maja Mszę świętą w kościele Chrystusa Odkupiciela w Końskich w diecezji radomskiej. W czasie liturgii metropolita częstochowski udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodzieży.

„Trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy fake-newsy służą prawdzie, dobru i waszej przyszłości. Pytajmy Ducha Świętego o dary mądrości, rozumu. One muszą być połączone ze sobą, aby umieć stawiać granice kłamstwu i złu. Tu potrzeba odwagi, aby przeciwstawiać się złu. Dlatego czytajcie Ewangelię, aby znaleźć w niej swoje miejsce i prostą historię – budowania na Chrystusie" – mówił abp Wacław Depo.

Dalej zachęcał by znak krzyża był dla młodych źródłem mocy i męstwa w wyznawaniu wiary. Mówił, że krzyż nie jest tylko pamiątką, lecz także mocą, która pochodzi od Chrystusa.

Na koniec powiedział, że hymn Bogurodzica nie jest pieśnią, lecz wyzwaniem wiary. „Dlatego Matkę Bożą prosimy o natchnienie dla naszych myśli, o wierność, o poprowadzenie do Chrystusa" – podkreślił metropolita częstochowski.

rm / Radom

« 1 »

reklama

reklama

reklama