Abp Gądecki o Janie Pawle II: Nikt nie pochylał się nad cierpieniem i godnością każdego człowieka z taką wrażliwością, jak on

Nikt nie pochylał się nad cierpieniem i godnością każdego człowieka z taką wrażliwością, jak on – pragnę o tym zaświadczyć – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w spocie wyemitowanym w niedzielę, 12 marca, w programie Telewizji Polskiej „Między Ziemią a Niebem”.

„Jan Paweł II chciałby dziś od nas prawdy, którą odkrywa się w pogłębionych badaniach, nie w nierzetelnych przekazach medialnych” – powiedział abp Gądecki w Programie 1 TVP.

„Znałem osobiście naszego umiłowanego papieża i nie mam żadnych wątpliwości, że był to pasterz o wrażliwym sumieniu, szczerze kochający Boga i uważny na każdego człowieka” – podkreślił Przewodniczący Episkopatu Polski. W imieniu Kościoła w Polsce zadeklarował po raz kolejny kontynuację pomocy zranionym, a także obronę dobrego imienia Jana Pawła II.

„Historia walki o prawdę i wolność, o odnowę tej ziemi i naszych sumień się nie zakończyła. Ona cały czas trwa. To nasze wspólne, wielkie zadanie” – zakończył swoje wystąpienie abp Gądecki.

BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama