Abp Skworc apeluje o modlitwę za poszkodowanych w wybuchu kamienicy w Katowicach-Szopienicach

Abp Wiktor Skworc wzywa diecezjan do modlitwy za poszkodowanych w wybuchu kamienicy w Katowicach-Szopienicach. Do tragedii doszło w piątek (27 stycznia) rano. W wyniku katastrofy zginęły dwie osoby, pięć zostało rannych. Metropolita katowicki wystosował komunikat, który czytany będzie w niedzielę (29 stycznia) w kościołach archidiecezji katowickiej.

Abp Skworc pisze, że jest głęboko wstrząśnięty tragedią, która dotknęła szopienicką parafię. Przesyła też wyrazy solidarności Biskupowi Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Prezesowi Synodu Ewangelickiego. „Rodzinom ofiar składam wyrazy współczucia, zaś rannym, wśród nich dzieciom, życzę rychłego powrotu do zdrowia, o co się modlimy” ‒ czytamy w komunikacie.

Abp Skworc prosi o modlitwę wszystkich diecezjan i wspólnoty parafialne archidiecezji katowickiej. Zapewnia także o gotowości udzielenia pomocy materialnej w formie ustalonej z poszkodowanymi. „Już dziś deklarujemy gotowość udzielenia gościny, mieszkania i utrzymania” ‒ pisze arcybiskup.

Publikujemy pełną treść komunikatu:

WEZWANIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO W ZWIĄZKU Z TRAGEDIĄ W PARAFII EWANGELICKO-AUGSBURSKIEJ W KATOWICACH-SZOPIENICACH

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!

Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragedią, która dotknęła parafię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Katowicach-Szopienicach, w wyniku której – wskutek wybuchu gazu – dwie osoby zginęły, kilka osób zostało rannych i znajduje się w szpitalach, a budynek probostwa uległ całkowitemu zniszczeniu.

W duchu braterskiej jedności oraz w imieniu Archidiecezji Katowickiej przesyłam wyrazy solidarności Biskupowi Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Prezesowi Synodu Ewangelickiego. Rodzinom ofiar składam wyrazy współczucia, zaś rannym, wśród nich dzieciom, życzę rychłego powrotu do zdrowia, o co się modlimy.

Jednocząc się z naszymi braćmi i siostrami w modlitwie, o którą proszę wszystkich diecezjan i wspólnoty parafialne naszej archidiecezji, zapewniam także o gotowości udzielenia pomocy materialnej w formie ustalonej z poszkodowanymi. Już dziś deklarujemy gotowość udzielenia gościny, mieszkania i utrzymania.

W obliczu dramatu, który nas wszystkich dotyka i mobilizuje do modlitwy

i solidarnego działania, wspierajmy się słowami Pana Jezusa z Ewangelii, proklamowanej dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła Rzymskokatolickiego: „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”.

Z modlitwą i błogosławieństwem

† Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

Katowice, 27 stycznia 2023 r.

asp / Katowice

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao