Bp Andrzej Czaja przeszedł przeszczep wątroby. Biskupi pomocniczy proszą o modlitwę w jego intencji

Ordynariusz opolski został wybudzony po operacji przeszczepu wątroby. Jak mówią lekarze, operacja się udała. Opolscy biskupi pomocniczy proszą o modlitwę w jego intencji.

„W ostatnich miesiącach wierni naszej diecezji z ogromną troską słuchali informacji o problemach zdrowotnych biskupa Andrzeja Czai i gorąco modlili się w jego intencji. Bardzo dziękujemy za to wielkie wsparcie modlitewne” – napisali biskupi Rudolf Pierskała i Waldemar Musioł na Facebooku diecezji.

„Pragniemy poinformować, że 19 lipca br. w Warszawie biskup został poddany długo oczekiwanej operacji transplantacji wątroby, która przebiegła pomyślnie. W przypadku przeszczepu kluczowe są najbliższe dni, dlatego nadal bardzo prosimy o modlitwę w intencji biskupa Andrzeja”.

Operację przeprowadzono w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie.

„Na razie wszystko przebiega pomyślnie. Operacja się udała. Ksiądz biskup został wybudzony. Najbliższe dni będą kluczowe dla jego stanu zdrowia” – potwierdza ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego, który jest na miejscu w Warszawie.

Ordynariusz diecezji opolskiej na przełomie stycznia i lutego ze względu na swój stan znalazł się w szpitalu. Przebywał tam przez dwa tygodnie. Potem dość długo nie był obecny w przestrzeni publicznej. Wierni o tym, że bp Andrzej Czaja czeka na przeszczep wątroby, dowiedzieli się w Wielki Czwartek, kiedy ordynariusz poinformował o tym na zakończenie Mszy św. Krzyżma i dziękował im za dotychczasowe modlitewne wsparcie.

kda / Opole 
 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama