„Chcemy być kapłanami i służyć Bogu i ludziom”. Seminarium pijarów nagrało filmik pokazujący zakonną codzienność

„Każdy ma przestrzeń, gdzie może się rozwijać i realizować swoje pasje. Dbamy o nasze relacje w domu, spędzając razem czas. Chcemy być kapłanami i służyć Bogu i ludziom” – mówią pijarzy w filmiku, który ma pokazać, jak wygląda ich życie.

Przed Dniem Życia Konsekrowanego, który obchodzimy 2 lutego, Radio Warszawa zainicjowało akcję #konsekrowani – wdzięczni konsekrowanym. Zachęcają w niej zgromadzenia do nagrywania krótkich filmików i dzielenia się swoim życiem i charyzmatem w mediach społecznościowych. 

Żeby wziąć udział w akcji, trzeba nagrać kilkuminutowe video (wystarczy telefonem komórkowym) i opowiedzieć w skrócie o zgromadzeniu, jego charyzmacie, aktywnościach. Jak mówią organizatorzy, chodzi o pokazanie w lekkiej formie sensu i radości codziennego wspólnotowego życia dla Chrystusa i bliźnich. 

Film należy zamieścić w mediach społecznościowych z oznaczeniem Radia Warszawa i hashtagiem #konsekrowani. Akcja trwa do 30 stycznia.

Wśród uczestników znalazło się Wyższe Seminarium Duchowne Zakonu Pijarów. W filmiku pijarzy pokazują swoje codzienne życie i możliwość rozwoju osobistych pasji. 

„Wspólnie szukamy swojej drogi. Jesteśmy różni, ale tworzymy wspólnotę. Dzielimy się codziennymi obowiązkami i zadaniami. Każdy ma przestrzeń, gdzie może się rozwijać i realizować swoje pasje. Dbamy o nasze relacje w domu, spędzając razem czas. Chcemy być kapłanami i służyć Bogu i ludziom. Chcemy wypełniać pijarski charyzmat i troszczyć się o dzieci i młodzież jak nasz założyciel, św. Józef Kalasancjusz. Pozostajemy sobą” – słyszymy w nagraniu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu. 

Jesteśmy PIJARAMI!
Polska Prowincja Zakonu Pijarów

Źródło: Facebook / Radio Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama