Film „Będziesz miłował” o kard. Stefanie Wyszyńskim może zobaczyć każdy

W czwartek 9 marca w Rzymie odbył się specjalny pokaz wyprodukowanego przez Fundację Opoka filmu „Będziesz miłował”, podczas którego produkcję zobaczą członkowie korpusu dyplomatycznego. Film jest jednak dostępny dla każdego.

„Chcieliśmy pokazać postać błogosławionego kardynała, a po drugie pokazać historię Polski w okresie jego życia. Historię, która jest nieznana na świecie. Ta ignorancja naszej przeszłości powoduje, że bardzo wiele krzywdzących dla nas stereotypów krąży tak w świecie anglosaskim, jak i w świecie południowo-amerykańskim” – mówi Paweł Zarzycki, kierownik produkcji filmu „Będziesz miłował”.

To właśnie z myślą o widzach poza granicami Polski powstało aż osiem wersji językowych. Oprócz polskiej także angielska, francuska, niemiecka, włoska, ukraińska, chorwacka i węgierska. Umożliwiło to dotarcie do odbiorców na całym świecie. Według ostrożnych szacunków, dzięki emisji w sieci EWTN, film dotarł do ponad 20 mln gospodarstw domowych. A na tym dostępność i promocja filmu się nie skończyła.

Oprócz wydarzeń takich jak uroczysta Polska premiera w Domu Arcybiskupów Warszawskich czy czwartkowy pokaz w Rzymie dla korpusu dyplomatycznego, film jest cały czas dostępny online. Na portalu Opoka można znaleźć wszystkie wersje językowe – w tym polską.

Zachęcamy do oglądania, udostępniania i polecania filmu znajomym!

Będziesz Miłował PL
Portal Opoka

Film „Będziesz miłował”
Scenariusz – Witold Głowacki
Reżyseria – Michał Szymanowicz
Kierownicy produkcji – Paweł Zarzycki i Michał Szymanowicz
Zdjęcia – Jakub Kowalczyk
Montaż – Paweł Deliś
Muzyka – Sławomir Pietrzyk
Producent – Fundacja Opoka
Współpraca – Towarzystwo Projektów Edukacyjnych
Fundacja VIDE ET CREDE im św. Jana Pawła II – operator Telewizji EWTN POLSKA
Partnerzy: Fundacja PGE, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja ENEA, Fundacja Tauron

***

Projekt „Polska Energia zmienia świat – przygotowanie i  pokaz filmu dokumentalnego o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim pt. «Będziesz miłował» we Włoszech"  został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PGE.

« 1 »

reklama

reklama

reklama