Kaplica w Niepokalanowie, w której nieprzerwanie trwa modlitwa o pokój! „To spełnione pragnienie św. Maksymiliana sprzed blisko 100 lat!”

W Niepokalanowie znajduje się Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu „Gwiazda Niepokalanej”. Jest ona Światowym Centrum Modlitwy o Pokój. Pątnicy modlą się w niej na miejscu, a inni wierni łączą się przez transmisję internetową.

„Jeśli chcemy, aby świat stał się ostatecznie przybytkiem pokoju, musimy nieustannie i z pokorą, ufnie i wytrwale się modlić…” – mówił św. Jan Paweł II. Na te słowa bardzo mocno odpowiadają ludzie w Niepokalanowie. Znajduje się tam bowiem Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu „Gwiazda Niepokalanej”.

Powstała ona jako jedna z 12 Kaplic Pokoju – „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” na całym świecie. Wspólnie stworzą one Światowe Centrum Modlitw o Pokój. Pątnicy modlą się na miejscu w Niepokalanowie, a inni wierni łączą się przez transmisję internetową. Do modlitwy może więc dołączyć każdy, z dowolnego miejsca na świecie.

Kaplica w Niepokalanowie to „przypadkowe” spełnienie marzeń o. Maksymiliana Marii Kolbego... sprzed blisko 100 lat! Cóż, chyba nie bez przyczyny mówi się, że przypadki są tylko w gramatyce...

„Chcieliśmy stworzyć kaplicę adoracji w Niepokalanowie. Powstał piękny projekt: Maryja z Jezusem Eucharystycznym w sercu. Okazało się, że siostra z archiwum przesłała zdjęcia i list św. Maksymiliana z 34 roku, kiedy był w Japonii. Pisał wówczas, że wyobraża sobie piękną bazylikę, w środku figurę Niepokalanej a pomiędzy jej rękami Monstrancja w ciągłym wystawieniu Pana Jezusa. Dla mnie to było wielkie proroctwo, które się wypełniło” – mówił o. Andrzej Sąsiadek OFMConv, pomysłodawca projektu, w wywiadzie dla Salve TV. Kiedy o. Andrzej o tym wspomina, ma ciarki... Pan Bóg dokonał kolejnego, wielkiego dzieła. Powołał do istnienia polski Asyż. 

„Chociaż ten list był wcześniej wydany w oficjalnych Pismach o. Maksymiliana, nie znałem jego treści. Byłem zdumiony faktem, że nasz projekt kaplicy pokrywał się z wizją św. Maksymiliana Kolbe!” – podkreśla o. Andrzej.

Jaki pokój jest najważniejszy? Ten, który jest w ludzkich sercach, który pochodzi od Boga. Dzisiaj tej modlitwy o pokój szczególnie potrzeba. Dlatego „musimy nieustannie i z pokorą, ufnie i wytrwale się modlić”, aby świat mógł się stać ostatecznie przybytkiem prawdziwego pokoju.

źródło: radioniepokalanow.pl; stacja7.pl; niepokalanow.pl; salve tv

 


Materiał powstał w ramach projektu „Polska energia zmienia świat” dzięki wsparciu Partnerów: Fundacji PGE, Fundacji PZU, dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Narodowego; Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Funduszu Patriotycznego oraz Sponsorów ENEA S.A. , KGHM Polska Miedź. Mecenasem Projektu jest Tauron Wytwarzanie S.A. Partnerem medialnym jest telewizja EWTN.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama