Męska wspólnota modlitewna zaangażowała się w pomoc dzieciom

Rycerze Kolumba w Polsce organizują akcję charytatywną, która ma na celu pomóc ubogim dzieciom z polskich rodzin dostać kurtkę na zimę. Zobacz na czym polegają szczegóły inicjatywy.

Andrzej Anasiak - Najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba powiedział Radiu Watykańskiemu, że wspólnota zaczęła kolejną odsłonę akcji charytatywnej pod hasłem „Podaruj dzieciom kurtki na zimę”. Dzięki inicjatywie będzie można pomóc najbardziej potrzebującym w nadchodzących zimnych miesiącach.

„W ubiegłym roku po raz pierwszy w naszej jurysdykcji podjęliśmy to dzieło, udało się nam wtedy przekazać dzieciom, które mieszkają w Polsce bez względu na narodowość 6500 kurtek. W tym roku akcję powtarzamy, kurtki są już dystrybuowane do rad lokalnych, a one przekazują odzież najbardziej potrzebującym dzieciom” – zaznaczył Anasiak.

„Poszukujemy ludzi dobrej woli, którzy wesprą nas finansowo, byśmy mogli zakupić kurtki w jak największej ilości ” – podkreślił Najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba.

W ten sposób pozyskane środki pokrywają 40 % wartości nowej kurtki, pozostałą część finansuje Fundacja Rycerzy Kolumba z USA.

„Nasi bracia ze Stanów Zjednoczonych i Kanady realizują ten projekt od 2009 r. i dotychczas przekazali potrzebującym dzieciom prawie 1 mln kurtek"– piszą na swojej stronie internetowej Rycerze Kolumba.

A. Anasiak dodał, że cały czas Rycerze Kolumba wspierają też Ukrainę przekazując żywność, środki medyczne oraz pomagając w rozminowywaniu terenów.

„Każda pomoc jest ważna szczególnie przed zimą, a wiemy, że na Ukrainie temperatury są bardzo niskie i wiele osób cierpi z zimna w tym wiele dzieci” – puentują organizatorzy.

Dane szczegółowe jak można wesprzeć zakup kurtek na zimę dla dzieci można znaleźć na stronie internetowej: www.rycerzekolumba.com/polska/.


Źródła: vaticannews.va/pl, rycerzekolumba.com/polska

 

Godło i barwy RPProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama