Nie bądźcie przygnębieni! Poznaj piękne cytaty biblijne o radości

W Kościele trwa Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Czy wiesz, co Pismo Święte mówi o radości? Przeczytaj piękne cytaty.

1.    „Nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją” (Neh 8,10b).

2.    „A wszyscy, którzy się do Ciebie uciekają, niech się cieszą, niech się weselą na zawsze! Osłaniaj ich, niech cieszą się Tobą ci, którzy imię Twe miłują” (Ps 5,12).

3.     „Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilę, a Jego łaskawość – przez całe życie. Płacz nadchodzi wieczorem, a rankiem – okrzyki radości” (Ps 30,6).

4.    „Niech się radują i weselą w Tobie wszyscy, co Ciebie szukają, i niech zawsze mówią: «Pan jest wielki» ci, którzy pragną Twego wybawienia” (Ps 40,17).

5.    „Szczęśliwy lud, co umie się radować, chodzi, o Panie, w świetle Twego oblicza. Cieszą się zawsze Twoim imieniem, wywyższa ich Twoja sprawiedliwość. Bo Ty jesteś blaskiem ich potęgi, a Twoja przychylność moc naszą podnosi” (Ps 89,16-18).

6.    „Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia, okrył mnie płaszczem sprawiedliwości, jak oblubieńca, który wkłada zawój, jak oblubienicę strojną w swe klejnoty” (Iz 61,10).

7.    „Ilekroć otrzymywałem Twoje słowa, chłonąłem je, a Twoje słowo stawało się dla mnie rozkoszą i radością serca mego. Bo imię Twoje zostało wezwane nade mną, Panie, Boże Zastępów!” (Jer 15,16).

8.    „Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami” (Mt 5,11-12).

9.    „Bo królestwo Boże – to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym” (Rz 14,17).

10.    „Za pełną radość poczytujcie sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia” (Jk 1,2).


 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama