Premier o Janie Pawle II: Lista jego zasług jest niewyczerpana

„Staję w obronie naszego papieża, bo wiem, że Janowi Pawłowi II zawdzięczamy jako naród bardzo wiele. Być może zawdzięczamy wszystko” – oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

W odpowiedzi na reportaż Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3”, wyemitowany 6 marca przez TVN24, premier Mateusz Morawiecki zmienił na swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcie: fotografię papieskiej pielgrzymki do Polski z podpisem „Nie lękajcie się”. Podobny gest w obronie papieża wykonali także inni politycy m.in. Beata Kempa.

Następnego dnia na Twitterze pojawił się oświadczenie, w którym premier wyjaśnił, dlaczego staje w obronie św. Jana Pawła II. „Dziś wojna toczy się nie tylko za naszą wschodnią granicą. Niestety są środowiska, które próbują wywołać nie militarną, ale cywilizacyjną wojnę u nas, w Polsce. To są działania wykraczające poza cywilizowaną debatę i poza obywatelski spór. Lista zasług Jana Pawła II jest niewyczerpana i dla świata, i dla Polski. Dowodów na to, że Jan Paweł II podejmował walkę z niegodziwościami, także w Kościele, jest mnóstwo. Dowody na to, że czyny takie świadomie ignorował są żadne, albo bardzo, bardzo wątpliwe” – mówi premier w nagraniu opublikowanym m.in. na Twitterze.
 

Głos w obronie św. Jana Pawła II zabrał także rzecznik rządu Piotr Müller, który odnosząc się do reportażu TVN24, powiedział, że kolejny akord akcji, która ma oderwać Polaków od wspólnoty narodowej, od wartości tradycyjnych, od wartości związanych z Kościołem. „Wzięli na celownik Jana Pawła II, autorytet, osobę, która jest symbolem tych wartości, po to, żeby cała reszta tej konstrukcji mogła się zawalić. Bo o to chodzi tak naprawdę działaczom liberalnym i lewicowym” – powiedział rzecznik rządu w TVP Info.

Szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz także zaapelował, by nie niszczyć autorytetu Jana Pawła II. „Prawa strona zniszczyła autorytet Lecha Wałęsy, a lewa strona próbuje zniszczyć autorytet Jana Pawła II; jedni i drudzy opierają się na tych samych danych – ubeckich aktach, trudno im dawać wiarę – mówił szef PSL. Z kolei wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński powiedział, że celem ataku na papieża jest osłabienie Polski poprzez atak na podstawowe wartości i osoby. „To atak na Polskę, na rację stanu” – podkreślił

Oburzenie wyemitowanym w TVN24 reportażem o Janie Pawle II wyrazili także politycy Solidarnej Polski, którzy wystąpili z apelem o upowszechnianie dorobku polskiego papieża oraz wiedzy o jego wpływie na polską historię. Zapowiedzieli też prace nad projektem uchwały ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II.

źródło: PAP

 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama