Przepiękny utwór „Powstań i świeć” w wykonaniu osób konsekrowanych!

Dzień Życia Konsekrowanego to idealny moment na premierę utworu „Powstań i świeć”, który był hymnem Kongresu Młodych Konsekrowanych.

„Jako organizatorzy i uczestnicy Kongresu postanowiliśmy, że chcemy wrócić wspomnieniami do doświadczenia naszego wrześniowego spotkania i właśnie 2 lutego podzielić się z innymi, tym co nas spotkało! Po doświadczeniu wspólnej modlitwy i śpiewu w naszych głowach pojawił się pomysł, aby utwór „Powstań i świeć!", który był hymnem Kongresu, stał się doświadczeniem nie tylko Młodych Konsekrowanych. Zrodziło się pragnienie, żeby te słowa i muzyka stały się znakiem nadziei, która rozbudziła się w sercach. Kiedy indziej jak nie dziś Kościół i świat powinien usłyszeć głos młodych zakonnic, zakonników i konsekrowanych świeckich, który chcą powstać, chcą świecić i być widziani świecie" – dzielą się osoby konsekrowane.

Utwór „Powstań i świeć" jest przepięknym głosem wszystkich Młodych Konsekrowanych. Może stać się i głosem wszystkich młodych w ogóle, a także głosem tych wszystkich, którzy mają w sobie pasję, żeby szukać Jezusa Chrystusa pośród swoich ciemności.

Tekst i tytuł utworu zainspirowany jest słowami z Ewangelii według św. Jana oraz z księgi proroka Izajasza (Iz 60, 1a), które stanowiły temat Kongresu odbywającego się we wrześniu ubiegłego roku. Autorem muzyki jest Dominik Dubiel SJ, a słowa napisał ks. Wojciech Koladyński. 

Na szczególne wyróżnienie w stworzeniu tego wykonania zasługują: przy fortepianie - Michał Makulski, wiolonczela - Wiktor Ławnicki SDB, śpiew - Magdalena Myjak oraz Rafał Maciejewski - pomysłodawca i koordynator projektu, reżyseria dźwięku - Mateusz Banasiuk. W chórze śpiewało 55 osób konsekrowanych z 28 zakonów, zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich. Nagranie odbyło się w studiu Polskiego Radia w Warszawie. W teledysku wykorzystano materiały filmowe nakręcone w trakcie Kongresu, oraz podczas nagrań studyjnych. 

źródło: Rzecznik prasowy IV Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama