„Pytania o wiarę” – nowy cykl felietonów prof. o. Jacka Salija na portalu Opoka

„Wciąż otrzymuję różne listy z zapytaniami dotyczącymi wiary i moralności. Odpisuję na nie, choć mam już swoje lata i niekiedy brakuje sił. Czuję, że jest to potrzebne” – zapowiada współpracę z portalem prof. o. Jacek Salij, dominikanin.

Prof. o. Jacek Salij jest znanym polskim teologiem, autorem publikacji naukowych, książek popularyzatorskich i tłumaczeń. Przez kilka dziesięcioleci był związany z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 1973 roku odpowiadał na religijne i moralne pytania czytelników na łamach miesięcznika „W Drodze”.

Opublikowane tam listy zostały wydane w sześciu książkach: „Szukającym drogi”, „Pytania nieobojętne”, „Poszukiwania w wierze”, „Nadzieja poddawana próbom”, „Praca nad wiarą”, „Listy szóste”. Z kolei efektem współpracy z miesięcznikiem „Mały Gość Niedzielny” jest publikacja „Czy Pan Jezus lubił budyń? Bardzo mądre pytania do Jacka Salija OP”. 

Ceniony teolog swoją działalność będzie kontynuował na portalu Opoka. „Wciąż otrzymuję różne listy z zapytaniami dotyczącymi wiary i moralności. Odpisuję na nie, choć mam już swoje lata i niekiedy brakuje sił. Czuję, że jest to potrzebne” – zapowiada prof. o. Jacek Salij, dominikanin.

O. Jacek Salij urodził się 19 sierpnia 1942 r. w Budach na Wołyniu. Za swoją działalność naukową i patriotyczną był wielokrotnie nagradzany. Z rąk prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego otrzymał Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2007 r.). Z kolei prezydent RP Andrzej Duda w 2022 r. wręczył mu Order Orła Białego. Jest także laureatem wielu nagród. Otrzymał m.in. Feniksa Stowarzyszenia Wydawców Katolickich (2004) oraz został uhonorowany nagrodą TOTUS TUUS specjalny (2020) „za całokształt dorobku naukowego, nieoceniony wkład w formowanie katolickich elit oraz pomoc osobom prześladowanym”.

Od r. 1970 związany jest z dominikańskim kościołem św. Jacka w Warszawie.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama