Św. Jan Paweł II zjednoczył naród. Kto dziś chce mocno skłócić Polaków?

Ks. prof. Ryszard Czekalski staje w obronie Jana Pawła II, który jednoczył naród. A dziś widać, że nasz naród już jest podzielony. „Oby wydarzenia ostatnich dni, nie podzieliły nas jeszcze bardziej" – mówi rektor UKSW.

„Żyłem w czasach Jana Pawła II, żyłem w czasach komunizmu i dziś wiem, że Jego ocena bez uwzględnienia tamtego szczególnego kontekstu historycznego jest fałszywa. Nie można oceniać wydarzeń i ludzi nie biorąc pod uwagę tamtej rzeczywistości, a patrzeć na nią jedynie z dzisiejszej perspektywy" – mówi ks. prof. Ryszard Czekalski.

„Staję w obronie Jana Pawła II, zarówno jako ksiądz, naukowiec, jak i rektor, prosząc abyśmy potrafili rzetelnie poszukiwać prawdy – jako społeczność akademicka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jak i nasz naród, dziś niestety tak bardzo podzielony. I oby wydarzenia ostatnich dni, nie podzieliły nas jeszcze bardziej. Tylko w jedności i odpowiedzialności za siebie, także za nasze trudne doświadczenia historyczne, możemy budować mądre społeczeństwo, które potrafi docenić zasługi pokoleń Polaków. To dzięki nim dziś możemy cieszyć się wolnością" – dodaje.

Całość oświadczenia można odsłuchać poniżej:

 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao