Tak często człowiek boi się oceny innych. Dlaczego? Czas wyrwać się z tej pułapki!

„Tak często boimy się oceny. Teściowej, rodziców, sąsiadów, pani z przedszkola... I o ile branie pod uwagę innych jest zdrowe i nie da się tego uniknąć, to gdy to powoduje lęk, wtedy warto się temu przyjrzeć” – podkreślają psychologowie.

„Zobaczcie: jesteśmy stworzeni do relacji i dlatego ważne jest dla nas to, co mówią inni. Jeśli jednak to, co oni pomyślą nas paraliżuje albo pcha do porzucania samych siebie, to warto zacząć od przyjrzenia się swojemu poczuciu własnej wartości i tego, co tak naprawdę Ty myślisz! Jakie są Twoje wartości” – podkreślają Ula i Krzysiek Głowaccy na prowadzonym przez siebie profilu „Szczęśliwi Razem”. To małżeństwo psychologów, którzy chcą pomagać ludziom w życiu prawdziwymi wartościami, pomagać w budowaniu dobrych relacji.

Ocena innych może być naprawdę groźna. „Często pod tym wszystkim jest też myśl o tym, że to co masz albo kim jesteś, nie wystarcza” – uważają psychologowie. Jeśli ktoś ciągle boi się tego, co pomyślą o nim inni, jak go ocenią, to wpada w coraz większą pułapkę. „Czas się z tej pułapki wyrwać” – podkreślają małżonkowie prowadzący stronę szczesliwi-razem.pl.

Ula i Krzysiek Głowaccy podkreślają, że wiele osób czuje się niewystarczającymi. Wynika to z coraz niższego poczucia własnej wartości. Nie kochamy siebie? A tymczasem zdrowa miłość do siebie samego jest kluczem to... miłości bliźniego. 

„Jeśli nie mam czasu czerpać samemu, to z czego mam dawać? Jeśli naprawdę nie kocham siebie, to czy mogę w pełni kochać drugą osobę? Jeśli gardzę sobą w słabościach, to czy przyjmę kogoś innego złamanego?” – zadają pytania psychologowie. Głowaccy zapraszają wszystkich, którzy pragną sobie na nie odpowiedzieć na bezpłatny webinar o tym, jak sobie radzić z poczuciem tego, że się jest niewystarczającym. Bo to warto zmienić...

źródło: facebook.com/wiernosc; szczesliwi-razem.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama