Tragedia w Sosnowcu. Nieoficjalnie: Ksiądz zabił diakona, potem targnął się na swoje życie

Nie żyje dwóch duchownych z diecezji sosnowieckiej. Jak udało się nieoficjalnie ustalić reporterom RMF FM, duchowni byli skonfliktowani. Ksiądz miał zabić diakona, a później popełnić samobójstwo.

Informację o tragicznej śmierci dwóch kapłanów podał 7 marca na stronie internetowej kurii biskup sosnowiecki ks. Grzegorz Kaszak.

„Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut. Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich. Jest zwyczajem w naszej diecezji, że za zmarłego kapłana nasi księża odprawiają Mszę św. Ponadto proszę wszystkich kapłanów, aby również odprawili Mszę św. za zmarłego naszego drogiego diakona i niech to uczynią w najbliższym czasie. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…” – brzmi komunikat na stronie kurii.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji dziennikarzy RMF FM, między duchownymi doszło do konfliktu. Ksiądz miał zabić diakona, a później targnąć się na swoje życie. „Wszystkie okoliczności zdarzenia wskazywały na to, że mogło dość do popełnienia przestępstwa zabójstwa” – mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. „Sekcja zwłok prawdopodobnie zostanie przeprowadzona w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Wyniki sekcji odpowiedzą nam na pytania, jakie były okoliczności i przyczyny zgonu mężczyzny” – dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Jak podaje portal RMF FM, przy ciele księdza znaleziono narzędzie zbrodni, miał zadać diakonowi 12 ciosów nożem.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama