Wojsko potwierdza! Rosyjska rakieta wtargnęła w polską przestrzeń powietrzną

„Wszystko wskazuje na to, że rakieta rosyjska wtargnęła w polską przestrzeń powietrzną. Była przez nas śledzona radarowo, również opuściła tę przestrzeń; mamy na to potwierdzenie radarowe i sojusznicze. Postanowiliśmy to zweryfikować na ziemi” – powiedział szef Sztabu Generalnego Wiesław Kukuła.

Jak informuje telewizja Republika w BBN odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada z udziałem, m.in. wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza, szefa Sztabu Generalnego gen. Wiesława Kukuły, Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. Macieja Klisza, ambasadora Polski przy NATO Tomasza Szatkowskiego oraz prezydenckich ministrów.

Po spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego głos zabrał szef Sztabu Generalnego Wiesław Kukuła.

„Wszystko wskazuje na to, że rakieta rosyjska wtargnęła w polską przestrzeń powietrzną. Była przez nas śledzona radarowo, również opuściła tę przestrzeń; mamy na to potwierdzenie radarowe i sojusznicze. Postanowiliśmy to zweryfikować na ziemi” – powiedział Kukuła.

Przemówił także Dowódca Operacyjny RSZ gen. Maciej Klisz.

„Potwierdzam tę informację. Dzisiaj w godzinach porannych systemy, które są w mojej dyspozycji zadziałały. To była ciężka noc dla Ukrainy i pracowita noc dla wszystkich elementów systemu obrony powietrznej Polski. Całość toru lotu obiektu na terytorium Polski był śledzona w systemie radiolokacyjnym. Były uruchomione systemy naziemnego poszukiwania, abyśmy mogli potwierdzić bądź zaprzeczyć faktowi spadkowi rakiety” – poinformował Klisz.


Źródło: tvrepublika.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama