Wspólna obrona dzieła Jana Pawła II. Narodowy Marsz Papieski to świadectwo ufności wobec papieża

Czas dać świadectwo ufności wobec św. Jana Pawła II. Przypomnieć bogate nauczanie o wartości i świętości życia, które dziś jest potrzebne nawet bardziej niż w latach jego pontyfikatu.

Święty Jan Paweł II był niekwestionowanym duchowym przewodnikiem kilku pokoleń Polaków, kształtował moralność i wyznaczał niełatwą, lecz pewną drogę do świętości. Nieugięcie bronił życia, godności i dobra osoby ludzkiej oraz jej prawa do rozwoju, stanowiąc nienaruszalny fundament życia społeczności ludzkiej. Ukazywał piękno miłości małżeńskiej i powołania do rodzicielstwa.

Dziś trzeba zmierzyć się z próbami podważenia jego świętości i zasługi dla Kościoła i Ojczyzny.  

„Obecne wydarzenia pokazują, że za bardzo ściszyliśmy głos w narracji zapraszającej do schedy po Janie Pawle II. Brakiem zdecydowanej reakcji na nabierające przyspieszenia ataki na Papieża, pozwoliliśmy na wzbudzenie nieufności i nienawiści do katolickiej wiary i Kościoła, zwłaszcza wśród najbardziej bezbronnego młodego pokolenia.  Dlatego chcemy dać świadectwo naszej ufności wobec świętego Jana Pawła II. Pragniemy przypomnieć jego bogate nauczanie o wartości i świętości życia, które dziś jest potrzebne nawet bardziej niż w latach jego pontyfikatu. Profetyczne przesłanie papieża może dziś, pośród zamętu i pułapek współczesnego świata, prowadzić nas prostą drogą" – piszą organizatorzy marszu.

„Przejdźmy więc razem w obronie dobrego imienia Papieża, dając czytelny sygnał, że zarówno jego postać, jak i pozostawione nam dziedzictwo, wciąż stanowią drogowskazy na ścieżce dorastania do pełni człowieczeństwa i prowadzą nas na drodze wiary.  Zapraszamy na Marsz Papieski, który już 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Papieża przejdzie ulicami Warszawy. Wyruszymy o godz. 11.00 z Ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie a następnie przejdziemy pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie zakończymy wspólną Mszą świętą o godz. 12.30" – dodają. 

« 1 »

reklama

reklama

reklama