Zmarł Andrzej Garapich, wieloletni członek Rady Fundacji Opoka. Był ważną postacią dla polskiego Internetu

Andrzej Garapich zmarł 4 marca w wieku 53 lat. Był m.in. prezesem Polskich Badań Internetu. Przez wiele lat był członkiem Rady Fundacji Opoka.

„Wspominamy Andrzeja jako dobrego szefa, na którym można było zawsze polegać i liczyć na jego wsparcie w trudnych sytuacjach. Andrzej miał też niezwykły dar opowiadania ciekawych historii i ogromne poczucie humoru” – czytamy na stronie PBI.

„Przyjacielski, niezwykle życzliwy i słuchający ludzi. Poznałam Andrzeja pod koniec studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, czyli dawno, dawno temu. Tak się złożyło, że przez wszystkie kolejne lata znajomości, to ja zawsze czegoś od Niego potrzebowałam. Nigdy nie odmówił pomocy. Nie zbywał, nie mówił, że nie ma czasu… A przecież go nie miał, bo praca niezwykle go pochłaniała. A poza tym świetny dziennikarz i człowiek, który o Internecie wiedział wszystko” – wspomina Barbara Pajchert.

Andrzej Garapich był dziennikarzem, producentem telewizyjnym i wydawcą programów informacyjnych. W latach 2001-2005 był związany z Associeted Press Television News. W latach 2005-2016 był prezesem Polskich Badań Internetu.

„Wprowadził na rynek pierwsze badanie Internetu (Megapanel) i czuwał nad jego rozwojem przez kolejne dziesięć lat. Dzięki jego wieloletniej pracy, badanie Gemius/PBI stało się mocnym fundamentem obecnego badania cross-mediowego – Mediapanelu” – wspominają byłego prezesa współpracownicy z PBI.

Później Andrzej Garapich pracował w TVP i był ekspertem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Był także autorem rozdziałów książek i artykułów specjalistycznych, występował na konferencjach branżowych i wykładał na wyższych uczelniach wyższych.

Przez wiele lat był członkiem Rady Fundacji Opoka i angażował się w jej rozwój.

Pogrzeb Andrzeja Garapicha odbędzie się w piątek 10 marca. Msza św. żałobna rozpocznie się o godz. 11.40 w kaplicy Cmentarza Rakowickiego w Krakowie.

Źródła: Press, Wirtualne Media, Polskie Badania Internetu

« 1 »

reklama

reklama

reklama