„Budzy” usunięty z Radia Poznań. Jego „Melodramat” znika z anteny po 8 latach

Wokalista Armii i 2Tm2,3 prowadził program poświęcony muzyce alternatywnej. „Jakiś tępy zbir od Bartłomieja Sienkiewicza wyrzucił go z radia” – skomentował zwolnienie Tomasza Budzyńskiego Wojciech Wybranowski, były redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”.

Tomasz Budzyński o zwolnieniu z Radia Poznań poinformował w mediach społecznościowych. „Dziś otrzymałem telefon z Radia Poznań, w którym poinformowano mnie, że Radio Poznań rezygnuje z mojej audycji. Tak więc wczoraj był ostatni «Melodramat» na falach. Dziękuję wszystkim, z którymi miałem okazję przez 377 audycji współpracować. Szczególnie dziękuje za pomoc panu Pawłowi Bajińskiemu! No i wam, drodzy słuchacze, za wspólne przeżywanie pięknej muzyki nieobecnej” - napisał we wtorek Tomasz Budzyński na Facebooku. 
Zwolnienie Budzyńskiego skomentował Wojciech Wybranowski, były redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”: „Na pewno większość z Was kojarzy Tomasza Budzyńskiego, wokalistę Siekiery i Armii? Dobry człowiek pomagający innym. W Radiu Poznań od kilku lat prowadził świetny «Melodramat – magazyn muzyki nieobecnej». Właśnie jakiś tępy zbir od Bartłomieja Sienkiewicza wyrzucił go z radia” – napisał dziennikarz.  
Należące do Polskiego Rada Radio Poznań zostało postawione w stan likwidacji po tym, jak media publiczne przejęła ekipa Bartłomieja Sienkiewicza, obecnego ministra kultury.

Tomasz Budzyński to wokalista takich zespołów jak Siekiera, Armia, 2Tm 2,3 czy Trupia Czaszka, a oprócz tego malarz i poeta. Nagrał także solowe płyty „Taniec szkieletów” (2002), „Luna” (2008) i „Osobliwości” (2011). Audycję w Radiu Poznań prowadził od października 2016 r. W 1997 r. podzielił się świadectwem swojego nawrócenia w książce „Radykalni” Marcina Jakimowicza.

Źródło: wirtualnemedia.pl
 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama