Festiwal Życia. Bp Suchodolski do młodzieży: czy tak jak królowa Estera potraficie uratować swoje pokolenie?

Modlitwa, konferencje, spotkania, warsztaty i koncerty składają się na plenerowy Festiwal Życia w Kokotku, w którym biorą udział młodzi z całej Polski. Wydarzenie rozpoczęło się we wtorek od Mszy św. pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Suchodolskiego, przewodniczącego Rady KEP ds. duszpasterstwa młodzieży. W tym roku przewodnią postacią jest Estera, a hasłem są słowa: „Wracaj do domu”.

W homilii biskup podkreślał, że obecnie w szkołach, uczelniach, środowiskach wielu młodych traci wiarę i przestaje praktykować. Zaznaczył, że duża część młodzieży pozostaje obojętna. „Duża część młodego pokolenia nie przyznaje się w ogóle do wiary. Socjologowie z KUL nazwali to bezdomnością wyznaniową" – wskazywał. Zaprosił uczestników do działania na rzecz tych osób. „Jesteście tutaj nie tylko dla siebie, każdy z was jest zaproszony tutaj przez Pana Boga, ze względu na tych waszych przyjaciół, którzy są bezdomni w wyznaniu jakiejkolwiek wiary, czy religii" – zaznaczył.

„Od was będzie zależało – we współpracy z łaską Bożą – czy tak jak królowa Estera będziecie później potrafili uratować całe swoje pokolenie" – dodał.

Biskup wezwał też do modlitwy za tych, którzy odeszli od Kościoła i przestali trwać we wspólnocie.

„Jest nadzieja, żeby powrócili, tą nadzieją jest Jezus Chrystus – prawdziwy Pan, jedyna droga do domu" – powiedział hierarcha.

Poprosił, by przyjąć misję walki o powrót do domu dla siebie, a później innych. „Wołamy do Pana, by wyzwolił nas od lęków, uprzedzeń i otworzył nas na ewangelizację" – wskazywał. „Wracaj do domu, a później niech wrócą także i inni" – zakończył.

Uczestnicy podczas festiwalu biorą udział w codziennych Mszach Świętych, konferencjach i warsztatach. Na festiwalowej scenie zagrają Siewcy Lednicy oraz Mesajah i CBool, a poranne konferencje wygłoszą o. Tomasz Nowak , ks. Tomasz Trzaska, s. Kamiliana Szymura i br. Kryspin Maćczak oraz Edyta i Łukasz Golcowie. Zaplanowano też Bieg Festiwalowicza – kilkukilometrowy wyścig przez wodę, błoto, piasek i las, który odbędzie się w czwartek po południu.

Festiwal potrwa do niedzieli 14 lipca i zakończy się świadectwami uczestników oraz uroczystą Mszą świętą. Do wydarzenia wciąż można dołączyć. Karnety 7-dniowe i weekendowe, bilety jednodniowe oraz wejściówki wieczorne są do nabycia na terenie festiwalu oraz na stronie www.festiwalzycia.pl. Bieżące relacje z festiwalu można śledzić w mediach społecznościowych – na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTube.

Źródło: vaticannews.va/pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama