Bez alkoholu, komórki i cennika. „Ksiądz z osiedla” otwiera klubokawiarnię na schodkach przy Moście Poniatowskiego

Znany ze swojej działalności w social mediach „Ksiądz z osiedla”, czyli ks. Rafał Główczyński, zapowiedział, że w najbliższą niedzielę, w centrum stolicy, otworzy klubokawiarnię o nazwie „Cyrk Motyli”. Będzie to miejsce dla osób w każdym wieku oraz wyjątkowa strefa bez alkoholu i używania telefonów komórkowych, a także cennika – każdy gość zapłaci ile chce.

„Skąd nazwa? Chcemy wydobywać piękno i dobro z ludzi! Na ich twarzach wywoływać Uśmiech! Jest to także nawiązanie do filmu o Nicku Vujcicu” – wyjaśnił ks. Rafał Główczyński w swoich mediach społecznościowych.

CENY: CO ŁASKA
Ksiądz z osiedla

Klubokawiarnia będzie zlokalizowana w pobliżu schodków nad Wisłą przy Moście Poniatowskiego (Bulwar Flotylii Wiślanej dz. 13/2). Znany z ciekawych form ewangelizacji ks. Rafał Główczyński, zapowiedział, że będzie to miejsce dla wszystkich, więc nie zabranie propozycji dla starszych i młodszych, małżeństw oraz singli.

Poniedziałek będzie „Dniem eko”.  „Jedzenie za śmieci. Z myślą o bezdomnych, ale także dzieciakach, młodzieży biorącej udział w akcjach lato w mieście. Każdy kto pomoże w sprzątaniu brzegów Wisły może liczyć na coś dobrego” – zapewnia kapłan. We wtorki odbywać się będą bale dla seniorów, środy będą dniem dla singli oraz osób, które chcą kogoś poznać, w planach – gry planszowe, integracyjne oraz karaoke. Czwartek będzie dniem otwartości, dla wszystkich, bez względu na poglądy, płeć, orientację, osób, które szukają Boga, ale nie potrafią odnaleźć się w Kościele. W piątki odbędą się spotkania z ciekawymi osobami, w sobotę zaplanowano dni imprez i koncertów bezalkoholowych, a w niedzielę dzień rodziny z warsztatami i animacjami.

Wszystkie inicjatywy są darmowe, a uczestnicy będą mogli płacić w kawiarni, ile chcą. Duchowny prosi jednak o wsparcie finansowe, potrzebne do funkcjonowania obiektu. „Żeby to się dobrze udało, potrzebujemy wsparcia modlitewnego, ale i finansowego” – podkreślił „Ksiądz z osiedla”. Koszty przedsięwzięcia oszacował na ok. 98 300 zł, dlatego też kapłan zorganizował zbiórkę w internecie.

„Co jeżeli tyle pieniędzy nie uzbieramy? Kupimy co niezbędne, a resztę z czasem. W najgorszym wypadku będziemy organizować spotkania bez poczęstunku, a zamiast krzeseł i leżaków będą palety” – stwierdził ks. Rafał Główczyński. „A co jeżeli nikt nie będzie płacił? Zbankrutujemy. Co potem? Sezon w tym miejscu trwa do końca września, później, jeżeli schemat się sprawdzi, chcielibyśmy otworzyć lokal całoroczny, a jak i to się uda, to potem lokale także w innych miastach” – zapewnił kapłan.

Otwarcie klubokawiarni „Cyrk Motyli” odbędzie się już w najbliższą niedzielę 7 lipca o godz. 20:00.

Źródło: KAI

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama