Bartłomiej Sienkiewicz liczy kapelanów. Wysłał pytanie do podległych sobie instytucji

Minister kultury oczekuje informacji o liczbie i wynagrodzeniu kapelanów w instytucjach kulturalnych. Z maila nie wynika, jaki cel ma resort.

Treść wiadomości opublikował portal wpolityce.pl.

„Szanowni Państwo, w ślad za Ministerstwem Finansów i Departamentem Finansowym MKiDN, Departament Narodowych Instytucji Kultury zwraca się z pilną prośbą o przekazanie informacji na temat tego, czy w Państwa Instytucji zatrudnieni są kapelani – czytamy w wiadomości. – Jeśli zaś tak, to w jakiej liczbie, jakie było ich wynagrodzenie, jaki był miesięczny i roczny koszt w zakresie uposażenia kapelanów finansowany z budżetu państwa”.

Serwis zaznacza, że mail trafił do wszystkich instytucji podlegających Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W lakonicznej wiadomości minister Sienkiewicz nie podał, w jakim konkretnie celu zbiera te informacje.

Ministerstwu podlega blisko 380 instytucji. To muzea czy teatry, ale też ośrodki badawcze, szkoły muzyczne i ich bursy oraz zespoły muzyczne.

Kapelani są zatrudniani w różnych państwowych placówkach. 13 pracuje na przykład w Krajowej Administracji Skarbowej. Ich zadaniem jest szeroko rozumiana posługa duchowa pracownikom danej instytucji, a także udział w różnych uroczystościach. 

Źródło: wpolityce.pl, o2.pl, prawo.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama