MZ szantażuje lekarzy, którzy odmawiali aborcji. „Nie zostaną konsultantami krajowymi i wojewódzkimi”

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na platformie X, że lekarze, którzy „narażali zdrowie i życie kobiet, odmawiając terminacji ciąży zgodnej z polskim prawem, nie zostaną powołani na konsultantów krajowych i wojewódzkich”.

Taką informację zamieściło Ministerstwo Zdrowia na platformie X: „Ministerstwo Zdrowia informuje, że lekarze, którzy narażali zdrowie i życie kobiet, odmawiając terminacji ciąży zgodnej z polskim prawem, nie zostaną powołani na konsultantów krajowych i wojewódzkich.

Zgodnie z informacją MZ, konsultantów krajowych powołuje minister zdrowia spośród specjalistów z poszczególnych dziedzin medycyny, farmacji i innych dziedzin, które mają zastosowanie w ochronie zdrowia.

Minister może poprosić o wskazanie kandydatów towarzystwa naukowe o zasięgu krajowym, które zrzeszają specjalistów w danej dziedzinie lub odpowiednie samorządy zawodów medycznych. Z kolei konsultantów wojewódzkich powołuje wojewoda w porozumieniu z Ministrem Zdrowia oraz właściwym konsultantem krajowym, po zasięgnięciu opinii samorządów zawodowych.

Źródło: PAP

 

 

 

Godło i barwy RPProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama