Pod hasłem „Wróć” na kanale ks. Sebastiana Picura ruszyła wielkopostna modlitwa za tych, którzy oddalili się od Boga

„Modlitwa o powrót do Boga to zaproszenie dla każdego, kto chce się modlić za bliską mu osobę, która straciła wiarę i która oddala się od Jezusa. Zapraszamy codziennie o godz. 20” – zachęca w nagraniu ks. Sebastian Picur.

Jak wyjaśnia duchowny, modlitewna inicjatywa jest odpowiedzią na prośby internautów, którzy zwracali się problemem odejścia od wiary w swoich rodzinach, wśród bliskich i znajomych.

„Często pytali mnie, jak mają się za nich modlić i czy Bóg wysłucha ich modlitwy” – dzieli się w nagraniu ks. Picur. „Wielkopostny projekt „Wróć” jest odpowiedzią na prośby i pytania internautów” – dodaje.

Codziennie, przez cały Wielki Post, na kanale YouTube Team Totus Tuus, ks. Sebastiana Picura o godz. 20 odbywa się modlitwa w intencji powrotu do wiary tych, którzy oddalili się od Boga. „Swoje intencje, imiona bliskich, członków rodzin, przyjaciół, współpracowników, a także osób duchownych, które zagubiły się na drodze wiary, można wpisywać w komentarzach. Imiona będą drukowane i zamieszczane w modlitewnej księdze intencji” – zachęca ks. Picur.

Wielkopostne nabożeństwo „Wróć” rozpoczyna się wprowadzeniem – zazwyczaj jest to przykład, świadectwo nawrócenia świętego lub historia osoby świeckiej. Następnie odmawiana jest modlitwa za przyczyną św. Jana Pawła II, Litania do Niepokalanego Serca Maryi i dziesiątek różańca.

Spotkaniom towarzyszy obraz Matki Bożej Bolesnej. „Widzimy na nim modlącą się Maryję, z której oczu płyną łzy. Ona, jako Matka w wielkim bólu oręduje za nami, a szczególnie za tymi, którzy oddalili się od Jej Syna, Jezusa i nałogowo trwają w grzechach. Na naszych spotkaniach Maryja jest pośredniczką, z którą idziemy do Jezusa z naszymi prośbami” – wyjaśnia.

Ks. Picur dodał, że zawsze trzeba mieć nadzieję, że cierpienia serca, prędzej czy później będą wysłuchane. „Ta modlitwa będzie pukaniem do serca tych bliskich, którzy zatracili się na drogach wiary – błogosławionym wyrzutem sumienia” – dodał.

 

 

Godło i barwy RPProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama