Odnajdź siebie, bliskich i Pana Boga. Zapisz się na młodzieżowe warsztaty poświęcone komunikacji!

Zapraszamy młodzież na wakacyjną edycję Warsztatów Effatha, które poświęcone są pogłębieniu komunikacji z sobą, Bogiem i drugim człowiekiem w świecie social mediów.

Młodzież w dzisiejszym świecie narażona jest na wiele niebezpieczeństw związanych ze światem social mediów. W świecie, w którym młodzież szuka bliskości, a doświadcza coraz więcej konfliktów, hejtu i niezrozumienia, nadmiernego porównywania się, uzależnienia od gier, izolacji, pornografii, stalkingu itd.

Wychodząc naprzeciw tym problemom, Rodzina Święte Pawła, której misją jest ewangelizacja świata mediów, przygotowała program warsztatów dla młodzieży poświęconych komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem tematów dotyczących korzystania z przestrzeni wirtualnej.

Warsztaty Effatha to weekendowe spotkanie, w czasie którego młodzi ludzie uczą się w nowy sposób komunikować z samymi sobą, z innymi oraz z Bogiem oraz w zdrowy sposób korzystać z mediów społecznościowych i Internetu.

Forma warsztatowa oraz świadectwa młodych dla młodych dotyczące wychodzenia z uwikłań, w połączeniu z obrazami biblijnymi oraz zdrową dawką teorii komunikacji pomogą doświadczyć bardziej świadomego wglądu w siebie. Ten nowy sposób komunikacji, może pomóc poprawić ich relację z sobą samym, z Bogiem i otoczeniem oraz nauczyć ich dojrzalszego korzystania z social mediów.

Problem z komunikacją - Effatha
Warsztaty Effatha

 

Program przewidziany jest dla młodzieży w wieku 15-25 lat, z możliwością dostosowania do konkretnej grupy i jej uwarunkowań i przewidziany jest jako profilaktyczno-edukacyjny. Nie jest adresowany do osób już silnie uzależnionych i potrzebujących fachowej, terapeutycznej lub psychiatrycznej opieki.

Spotkanie ma przemyślaną strukturę treściową i dynamikę pracy. Przewidują powolne wyprowadzanie tematu Boga, na bazie spraw ogólnoludzkich, dlatego nie są typowymi rekolekcjami, choć oczywiście chodzi w nich o podprowadzenie młodych pod osobiste doświadczenie spotkania z Bogiem w sakramencie spowiedzi i Eucharystii. Warsztaty mają też formę zachęty do pracy nad sobą po powrocie do domu.

Warsztaty odbędą się w Masłońskiem k. Częstochowy od 25 do 28 lipca 2024 r. Można zapisywać się przez formularz google na stronie www.paulus.org.pl/effatha. Koszt uczestnictwa to 350 zł (istnieje możliwość uzyskania dofinansowania). Natomiast jesienna edycja warsztatów odbędzie się w Warszawie od 25 do 27 października 2024 r. Zapisy: www.paulus.org.pl/effatha. Koszt to 150 zł.

Kontakt:

Odnajdź siebie, bliskich i Pana Boga. Zapisz się na warsztaty poświęcone komunikacji

 

 

 

 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama