„Żadna sztuka kochać dobrego”. Wanda Półtawska o związkach budowanych na podziwie i czułości [wideo]

Przekonanie, że kobieta to połowa, która szuka drugiej połowy jest nonsensem – podkreśla Wanda Półtawska. „Od kobiety zależy istnienie świata. Najważniejsze, że może być matką” – zaznacza. I dodaje: „mówię dziewczynom: przeskocz siebie”.

Jak zaznacza Półtawska, kobieta „nie musi być matką biologiczną, musi mieć postawę matki”. „Matka wszystko daje dziecku, musi dojrzewać do macierzyństwa. Znam wspaniałe zakonnice, które były matkami dla wszystkich” – wyjaśnia autorka „Beskidzkich rekolekcji”.

Wspomina też o słowa Jana Pawła II w Paryżu, kiedy papież mówił, że związek opiera się na podziwie i czułości. „To dwa filary obcowania chłopaka i dziewczyny – podkreśla Wanda Półtawska. – Mają się podziwiać i odseksualizować. Nnie myśl, że jesteś chłopcem, dziewczyną, tylko ze człowiekiem. A człowiek ma dojść do śmierci i do nieba. Płciowe jest ciało, a nie duch”.

„Mówię dziewczynom: przeskocz siebie, nie zatrzymuj się nad sobą, zacznij się zastanawiać, co ty masz robić w tym miejscu, gdzie jesteś” – radzi Wanda Półtawska.

« 1 »

reklama

reklama

reklama