„Sytuacja zagraża życiu”. Demonstracje przed więzieniami w Radomiu i Ostrołęce

Przed zakładami karnymi w Radomiu i Ostrołęce odbywają się manifestacje na rzecz wypuszczenia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

"Mamy dzisiaj do czynienia z sytuacją niebezpieczną. (...). Dwaj nasi koledzy, którzy zostali bezprawnie skazani i umieszczeni w dwóch więzieniach, prowadzą strajk głodowy. To jest sytuacja, która jednemu z nich już dzisiaj zagraża w sposób bezpośredni, zagraża jego życiu. W związku z tym my musimy podjąć dodatkowe działania. Zorganizować odpowiedni nacisk" - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk brał udział w debacie poświęconej zmianom w Europie, ale odniósł się do sprawy aresztowania byłych szefów CBA, Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Według medialnych doniesień, w Kamiński z powodu prowadzonego przez siebe strajku głodowego jest w złej kondycji fizycznej.

Przed zakladami karnymi, w Radomiu i Ostrołęce, gdzie przetrzymywani są politycy odbywają się protesty. 

"Kto może, niech przyjeżdża do zakładów karnych w Radomiu gdzie jest mój Tata albo do Ostrołęki, gdzie jest Maciek Wąsik. Wesprzyjmy więźniów politycznych! Niech usłyszą, że Polska budzi się i o nich pamięta! "- napisał w czwartkowy wieczór w portalu X Kacper Kamiński, syn Mariusza Kamińskiego. Tego samego dnia poseł PiS Marek Suski chciał wejść do radomskiego aresztu w ramach kontroli poselskiej. Nie został jednak wpuszczony. 

Demonstracje mają się odbywać codziennie. Demonstranci skandują: "Uwolnić więźniów politycznych!" Mają ze sobą flagi narodowe i tabliczki z wizerunkami Kamińskiego i Wąsika. W Ostrołęce podczas protestu odmawiano różaniec.

Źródła: x.com, niezalezna.pl. e-ostroleka.pl, wp.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama