Przed sejmową debatą o zabijaniu: Rada KEP ds. Społecznych apeluje o całkowitą ochronę nienarodzonych

W Dniu Świętości Życia oraz w kontekście zbliżającej się w Sejmie debaty dotyczącej projektów ustaw dopuszczających przerywanie ciąży, członkowie Rady zaapelowali do polskich parlamentarzystów o całkowitą prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych. Zwrócili się także do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o modlitwę w tej intencji.

Rada KEP ds. Społecznych zebrała się w poniedziałek, 8 kwietnia, na kampusie UKSW, przy ul. Dewajtis w Warszawie, pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej.

Obecni na spotkaniu członkowie Rady podsumowali m.in. społeczny i medialny odbiór stanowiska Rady z 25 marca, dotyczącego wyborów samorządowych. Rozmawiali także na temat frekwencji w wyborach samorządowych i o zaangażowaniu katolików w życie obywatelskie. Rada ds. Społecznych podczas spotkania pracowała również nad tekstem preambuły dokumentu na temat relacji państwa i Kościoła, który jest w trakcie przygotowania.

W Dniu Świętości Życia oraz w kontekście zbliżającej się w Sejmie debaty dotyczącej projektów ustaw dopuszczających przerywanie ciąży, członkowie Rady w komunikacie po obradach zaapelowali do polskich parlamentarzystów o całkowitą prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych. Jednocześnie zwrócili się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o modlitwę w tej intencji – czytamy w komunikacie po obradach.

Następne spotkanie Rady zaplanowano na 21 maja 2024 roku.
 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama