Ruszyły zapisy na Przystanek Jezus. „Kościół żyje, kiedy głosi Ewangelię”

Rozpoczęły się zapisy na 24. edycję Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus. „Chcemy dać sygnał, że jesteśmy i działamy. Zależy nam, by na polu Pol’and’Rock Festivalu zgromadzić jak najwięcej ewangelizatorów” – mówi o. Damian Piątkowiak SVD, rzecznik Przystanku Jezus.

Tegoroczny Przystanek Jezus odbędzie się w dniach od 29 lipca do 3 sierpnia 2024 r. w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu koło Czaplinka. „Do udziału w Przystanku Jezus zapraszamy osoby pełnoletnie na co dzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi. Właśnie takie osoby zapraszamy do zapisów” – wyjaśniają organizatorzy.
 
Przystanek Jezus rozpoczną rekolekcje dla ewangelizatorów, które poprowadzi biskup Artur Ważny, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Swoją obecność zapowiedzieli także bp Zbigniew Zieliński – ordynariusz diec. koszalińsko-kołobrzeskiej oraz nasz przystankowy Ojciec – bp Edward Dajczak.

„Przystanek Jezus to dzieło bardzo konkretnej ewangelizacji i praktycznego wyrażenia tego, co w ciągu roku robimy w naszych wspólnotach” – mówi w rozmowie z Opoką o. Damian Piątkowiak SVD, rzecznik Przystanku Jezus. „Zależy nam, by jak najwięcej osób usłyszało Dobrą Nowinę i doświadczyło żywego Kościoła. Kościół żyje i rozwija się, gdy głosi Ewangelię, świadczy o Jezusie” – dodaje.

Rzecznik zwrócił także uwagę, że po pandemii dzieło odbudowuje się, w ubiegłym roku uczestniczyło w nim ponad 200 ewangelizatorów. „Z roku na rok rośniemy w siłę. To jest dobry symptom, dlatego chcemy jak najszybciej dać sygnał, że jesteśmy i działamy, by w tym dziele było nas jak najwięcej” – mówi o. Piątkowiak. „To jest nasz apel o zaangażowanie się” – dodaje.
 
W kwietniu w parafii Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie planowane są warsztaty przygotowujące do ewangelizacji na tegorocznym Przystanku Jezus. „Warsztaty przeznaczone dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w ewangelizacji, a chcieliby je zdobyć, jak również dla tych, którzy chcą wzmocnić swoje umiejętności i budować naszą przystankową rodzinę” – wyjaśniają organizatorzy.

ZAPISY i INFORMACJE >>

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama