Sekretariat KEP: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i modlitwa za Osoby Skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 16 lutego, Kościół w Polsce przeżywał Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.

W kaplicy Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski zostało odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego modlono się za osoby skrzywdzone.

Nabożeństwu przewodniczył bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Rozważania tegorocznej Drogi Krzyżowej przygotowało Biuro Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Rano, w kaplicy Sekretariatu KEP, Sekretarz Generalny Episkopatu sprawował Mszę św. w intencji osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym.

Przychylając się do wniosku abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski i Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, podczas 396. Zebrania Plenarnego KEP, odbywającego się w Częstochowie, Konferencja Episkopatu Polski 21 listopada 2023 roku zmieniła nazwę inicjatywy na: Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.

„Chcemy poprzez tę nazwę ukazać, że osoby zranione są w centrum naszej modlitwy i naszych działań. Mamy nadzieję, że duch modlitwy i solidarności Kościoła ze Zranionymi wzbudzi również w sprawcach pragnienie zadośćuczynienia i pokuty” – podkreślił abp Wojciech Polak w komunikacie na Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama