Stowarzyszenie Katechetów Świeckich przeciw nihilizmowi i pseudowartościom. Jesienią obywatelski projekt ustawy

Chcemy ochrony i wychowania naszych dzieci do wyższych wartości duchowych i moralnych, a nie pozostawienia ich na pastwę nihilizmu i pseudowartości obecnych w wirtualnym świecie – wyjaśnił w rozmowie z KAI Dariusz Kwiecień, członek zarządu SKŚ.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Katechetów Świeckich zapraszają na konferencję prasową, która odbędzie się 21 maja (wtorek) o godzinie 13:30, pod Sejmem, przy pomniku Armii Krajowej, u zbiegu ulic Wiejskiej i Matejki w Warszawie.

W trakcie konferencji głos zabiorą: Piotr Janowicz z Poznania, przewodniczący SKŚ, który przedstawi nasze stanowisko i postulaty w obliczu proponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej negatywnych zmian dotyczących religii w szkole, a także Dariusz Kwiecień z Warszawy, członek zarządu SKŚ, który zaprezentuje list otwarty do Prezydenta RP, Marszałka Sejmu oraz Minister Barbary Nowackiej z MEN, w kwestii konsensusu społecznego polegającego na utrzymaniu religii i etyki w szkole zamiennie. Weźmie w niej udział również Dorota Chmielewska z Jeżewa (woj. kujawsko-pomorskie), członkini zarządu SKŚ, która w obliczu postulowanych przez MEN zmian opowie jakie trudności one niosą dla samych uczniów, ich rodziców oraz świeckich nauczycieli religii.

„W odpowiedzi na działania mające na celu marginalizację przez obecne władze MEN nauczania religii i etyki w szkołach, ruszamy z naszą kontrakcją: opowiadamy się za wychowaniem do wartości w szkole” – religia lub etyka dla każdego ucznia, do której zaprosiliśmy też środowisko nauczycieli etyki. Jako nauczyciele, chcemy konsensusu społecznego i zgody narodowej, a nie wywoływania ideologicznej wojny z religią w szkole. Chcemy ochrony i wychowania naszych dzieci do wyższych wartości duchowych i moralnych, a nie pozostawienia ich na pastwę nihilizmu i pseudowartości obecnych w wirtualnym świecie – wyjaśnił w rozmowie z KAI Dariusz Kwiecień.

Podkreślił, że petycja została już wysłana do Prezydenta RP, Marszałka Sejmu oraz Minister Barbary Nowackiej z MEN. Jest także dostępna na stronie internetowej, gdzie każdy zainteresowany może ją podpisać. „Naszym celem jest nie tylko dotarcie do opinii publicznej w tak ważnej sprawie, jak wychowanie młodego pokolenia, ale również przygotowanie jesienią obywatelskiego projektu ustawy w tej sprawie, pod którym chcemy zebrać 100 tys. podpisów i złożyć je na ręce Marszałka Sejmu” – wyjaśnia członek zarządu SKŚ.

Celem Stowarzyszenia Katechetów Świeckich jest inicjowanie i organizowanie działań związanych z reprezentowaniem interesów katechetów świeckich. Stowarzyszenie jest otwarte również na osoby konsekrowane uczące religii oraz na wszystkie środowiska, którym zależy na dobru katechezy w Polsce. Więcej informacji na stronie http://katecheci.org.

 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama