Tragiczny wypadek podczas ćwiczeń NATO. Nie żyje polski żołnierz

Na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim doszło do tragicznego wypadku. Pojazd gąsienicowy najechał na dwóch żołnierzy. Jeden z nich - jak potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu - nie żyje. Drugi jest w stanie krytycznym.

Major Tomasz Zygmunt z Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że do wypadku doszło około godz. 8.50 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko. Na miejsce przybyły dwa śmigłowce LPR – jeden z Gorzowa, drugi ze Szczecina. „Obaj poszkodowani to polscy żołnierze. Na miejscu są realizowane czynności procesowe pod nadzorem prokuratora” – dodał.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak potwierdził medialne doniesienia o śmierci jednego z dwóch przejechanych żołnierzy.

„Potwierdzam, że doszło do zdarzenia, w którym śmierć poniósł jeden z żołnierzy. Drugi jest w stanie ciężkim. Na miejscu jest Żandarmeria Wojskowa i prokurator, przeprowadzane są czynności procesowe. Prokuratura i żandarmeria będą ustalać, dlaczego doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia” – przekazał.

Drugi z żołnierzy został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie. „Pacjent jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia” – przekazała rzeczniczka prasowa szpitala Joanna Woźnicka.

Na poligonie drawskim pod koniec lutego rozpoczęły się międzynarodowe natowskie ćwiczenia. Bierze w nich udział aż 3 tys. żołnierzy m.in. z Albanii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polski. Na miejscu dysponują oni 700 różnego rodzaju pojazdami. Są wśród nich transportery opancerzone, a także czołgi Leopard. Nie wiadomo, jaki dokładnie pojazd brał udział w dramatycznym wypadku.

Źródło: niezalezna.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama