Wyższa kultura w polityce? Przez 8 lat PO utrzymywała płatnego hejtera

305 tys. zł za „analizy politologiczne” otrzymał od PO przedsiębiorca prowadzący na Twitterze konto PabloMoralesPL. Sprowadzały się one do lżenia i wyzywania w mediach społecznościowych przeciwników partii.

Jak wykazała WP, przez osiem lat, aż do tej pory, Platforma Obywatelska opłacała internetowego hejtera, w sumie wydając na jego usługi aż 305 tys. zł. Co kryło się pod „analizami politologicznymi” oferowanymi przez PabloMoralesPL? Liczne wpisy w mediach społecznościowych, w których przeciwników politycznych PO określał mianem „debil”, „kretyn”, „idiota” i podobnymi epitetami.

Tego rodzaju określenia dotyczyły m.in. Mateusza Morawieckiego, licznych członków PiS, pracowników TVP, dziennikarzy innych stacji, ale także Szymona Hołowni – w zależności od bieżącego zapotrzebowania politycznego.

Fakty ujawnione przez Wirtualną Polskę spotkały się z wieloma komentarzami. Najbardziej być może zaskakujący jest wpis Adriana Zandberga, który ... wydaje się nie być niczym zaskoczony:

„Platforma opłacała wulgarnego hejtera nawalającego w inne partie demokratyczne, obsesyjnie atakującego Razem, wyzywającego Hołownię?

Ostatni raz byłem równie zdziwiony wtedy, kiedy po wtorku nastąpiła środa”.

Skoro tak wygląda podejście PO do dyskusji w internecie, jak należy traktować przedwyborcze postulaty tej partii mówiące o „uzdrowieniu debaty publicznej”?

Wyższa kultura w polityce? Przez 8 lat PO utrzymywała płatnego hejtera

Opr. na podst. WP, Platforma X (Twitter)

« 1 »

reklama

reklama

reklama