Życie z dzieckiem z zespołem Downa. Heroizm? A może raczej ogromna radość? Nowy reportaż Grupy Proelio

Życie z dzieckiem z zespołem Downa może być ogromną Radością – przekonują rodzice Oli w najnowszym reportażu Grupy Proelio. Film dostarcza wielu wzruszeń, a zarazem jest ważnym głosem w rozpoczynającej się w tym tygodniu w Sejmie debacie na temat aborcji.

„Mamy takie zadanie, żeby pokazywać światu i ludziom, że z niepełnosprawnością da się żyć. Jest może troszkę trudniej, troszkę inaczej, ale życie z niepełnosprawnym dzieckiem to nie jest koniec świata. Takie dziecko może być ogromną radością i może wnieść wiele dobra do rodziny, w której się wychowuje" – mówią Joanna i Przemysław Bendkowski, rodzice urodzonej z zespołem Downa Oli.

Przekonują, że dzięki Oli w ich życiu jest tyle radości, że czują się w domu jak w niebie.

Historia Oli została przedstawiona w najnowszym reportażu fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego.

Premiera filmu zbiega się z rozpoczynająca w czwartek w Sejmie debatą na temat aborcji. „Już za chwilę w Sejmie rozpatrywane będą aż 4 aborcyjne projekty przygotowane przez rządzącą koalicję. Projekty lekko różnią się skalą okrucieństwa, które ze sobą niosą, ale łączy je to, że każdy z nich zakłada prawo do zabicia dziecka z zespołem Downa aż do 24 tygodnia ciąży” – podkreśla Zbigniew Kaliszuk.

Bardzo głęboko w pamięć zapada zdanie, które przy okazji pierwszych masowych marszów aborcyjnych, w 2016 r., napisała Ola w mediach społecznościowych: „Czy jestem gorsza? Czy naprawdę tak bardzo chcesz, żeby mnie nie było?” Żaden człowiek nie powinien musieć stawiać takich pytań!

„Z wypowiedzi rodziców Oli oraz jej brata płynie niesamowita dawka miłości i ciepła. Jakiż to kontrast wobec tego, co za chwilę usłyszymy w Sejmie. Po obejrzeniu tego filmu naprawdę trudno będzie stwierdzić, że Ola jest gorsza, a jej rodzice powinni byli mieć prawo do tego, by ją zabić.” – komentuje Zbigniew Kaliszuk, wiceprezes fundacji Grupa Proelio i koordynator kampanii „Każde życie jest cudem”, w ramach której nakręcony został reportaż.

Grupa Proelio w ramach kampanii przedstawiła już dwadzieścia reportaży wideo oraz ponad 150 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do aborcji.

Film można obejrzeć na kanale Grupa Proelio na Youtube.

Ola - radości jest tyle, że mamy w domu niebo
Grupa Proelio
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama