Modlitwy prawosławnych i katolików za ofiary lotniczej tragedii

Na niedzielnej liturgii w moskiewskiej cerkwi św. Spiridona patriarcha Cyryl modlił się za dusze ofiar katastrofy lotniczej nad Morzem Czarnym, w której zginęły 92 osoby, w większości artyści znanego na świecie chóru Aleksandrowa.

Również ordynariusz katolickiej archidiecezji Matki Bożej w Moskwie abp Paolo Pezzi wysłał do prezydenta Rosji Władimira Putina telegram kondolencyjny z zapewnieniem o modlitwie.

Cyryl I po modlitwie za ofiary katastrofy wyraził słowa współczucia rodzinom zmarłych  oraz prosił Boga aby umocnił wszystkich, których dotknęła ta straszna tragedia.

Abp Paolo Pezzi w telegramie do prezydenta Rosji podkreślił, że przeżył głęboki ból po otrzymaniu informacji o tragicznej śmierci osób udających się do Syrii aby podzielić się radością Bożego Narodzenia i przekazać słowa nadziei po długich latach wojny, nadziei, która może przemienić tragedię w drogę do życia wiecznego. Zapewnił Władimira Putina o modlitwie katolików rosyjskich za dusze zmarłych i ich rodzin oraz w intencji prezydenta a także o nadzieję dla narodów Rosji i Syrii.

W. Raiter, Moskwa/ rv
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama