Birma: apel biskupa o zaangażowanie w uczynki miłosierdzia

Kardynał Charles Maung Bo SDB, arcybiskup Rangunu w Birmie zaapelował o dążenie do pokoju, pojednania oraz wejście na drogę miłosierdzia.

"Czas miłosierdzia w Birmie zaczął się teraz, po 60. latach wojny." Tak powiedział kard. Charles Maung Bo SDB, wystosowując specjalny apel na zakończenie Roku Jubileuszowego do rządu, wojska, społeczeństwa, uzbrojonych grup oraz przywódców religijnych. Podkreślił on, iż „naród nie może już dłużej wstrzymywać się od pośpiesznego procesu pokojowego”.

Odpowiedział w ten sposób na sytuację w kraju, gdzie pomimo wielu wysiłków ciągle nie doszło do pojednania między różnymi społecznościami.

Arcybiskup Rangunu wskazał na drogę miłosierdzia, jako na możliwość wyjścia z kręgu przemocy i nienawiści. Wspomniał przy tym na fakt, iż większość mieszkańców Birmy to buddyści.

„Współczucie (karuna) oraz miłosierdzie (metta) stanowią dwoje oczu ich wiary” podkreślił hierarcha.

Komentując nie tylko wojnę, ale i ciężką sytuację ekonomiczną kraju, arcybiskup wezwał do opieki nad każdym, „kto ma połamane serce, nad rannymi oraz biednymi”. „A pokój to słodki owoc miłosierdzia” zakończył kard. Bo.

tm/ rv, lastampa

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama