Madryt: 5000 biletów dla potrzebujących

Madryckie metro przekazało pozarządowej organizacji Mensajeros de la Paz - Posłańcy Pokoju - 5 tys. biletów dla potrzebujących.

Współpraca z madryckim metrem to praktyczna kontynuacja Roku Miłosierdzia w duchu papieża Franciszka, mówi ks. Ángel García, założyciel i prezes Mensajeros de la Paz.

Wręczenie biletów dla potrzebujących miało miejsce w kościele św. Antoniego, którym od dwóch lat opiekują się członkowie tej organizacji. W krótkim czasie stał się on w stolicy punktem odniesienia szczególnie dla bezdomnych, imigrantów i rodzin ubogich. Powszechnie wiadomo, że żadna osoba potrzebująca nie odejdzie z pustymi rękami z kościoła św. Antoniego, który jest otwarty przez całą dobę. Mensajeros de la Paz pomogli wielu rodzinom w czasie kryzysu, a podczas tej zimy otworzyli świątynię na noc dla bezdomnych.

“Dziękujemy bardzo za te bilety, które są jak czyste złoto dla osób i rodzin, które ich potrzebują”, powiedział ks. Ángel García. “Wiele osób, które nie mają żadnego zasiłku, musi pokonać dużo kilometrów, aby szukać żywności czy załatwić inne sprawy”. Założyciel Mensajeros de la Paz podziękował Hiszpanii, a szczególnie Madrytowi za solidarność i hojność. Artyści, sportowcy, a nawet politycy “zdają sobie sprawę z tego czym jest brak wody, żywności i produktów pierwszej potrzeby”, podkreślił ks. Ángel García.

Organizacja Mensajeros de la Paz powstała w 1962 r. Realizuje projekty o charakterze rozwojowym, humanitarnym i promocji praw człowieka, szczególnie kobiet i dzieci, w 50 krajach świata. Założycielem jest ks. Ángel Gracía powszechnie znany jako “Padre Ángel”.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama