Indie: większa troska Kościoła o małżeństwa i rodziny

Wprowadzaniu w życie papieskiej adhortacji „Amoris laetitia” poświęcone było posiedzenie katolickich biskupów Indii.

Jako najważniejsze priorytety wskazano większą troskę o formację młodych do małżeństwa, a także konieczność większego towarzyszenia małżonkom nie tylko w pierwszych latach, ale i później, gdy niejednokrotnie borykają się w różnymi kryzysami. Wskazano też na potrzebę lepszego prowadzenia duszpasterstwa ludzi żyjących w związkach niesakramentalnych.

Indyjscy biskupi rozmawiali także o pomocy dla najuboższej ludności tego kraju. Szacuje się, że problem ten dotyczy w Indiach aż 300 mln ludzi. Stąd coraz większe zaangażowanie Kościoła w niesienie pomocy medycznej, a także zapewnienie możliwości dostępu do edukacji dla ubogich dzieci i młodzieży. Dla wielu z nich katolickie szkoły stanowią jedyną szansę zdobycia choćby podstawowego wykształcenia.

W Indiach żyje ok. 28 mln chrześcijan. Wiernych należących do Kościoła rzymskokatolickiego oraz dwóch katolickich Kościołów wschodnich: syromalabarskiego i syromalankarskiego jest 15,5 mln. Reprezentują oni 55 proc.  wszystkich hinduskich chrześcijan.

bz/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama