Pierwszy występ African Music School w Bouar - tańczył z nimi kard. Nzapalainga!

W niedzielę, 26 lutego 2017 roku, kardynał Nzapalainga odwiedził Bouar. Wysłuchał wówczas niezwykłego koncertu... Muzyka porwała kardynała do tańca.

Niedziela była niezwykłym dniem dla miasta Bouar. Odwiedził je bowiem kard. Nzapalainga. O godz. 8.30 odprawił Eucharystię, a później podczas posiłku miał okazję wysłuchać pierwszego koncertu uczniów ze Szkoły Muzycznej w Bouar. To na pewno nie był zwykły koncert. To były pieśni mówiące o Jezusie, o miłości Boga, porywające do wspólnego śpiewu, klaskania i tańca. Ta muzyka porwała także samego kardynała. Po wejściu na scenę, kadrynał Nzapalainga wygłosił mowę, a następnie uczniowie znowu zaczęli śpiewać i tańczyć. Kardynał tańczył i śpiewał razem z uczniami.

Podczas koncertu wystąpiło 50 dzieci. Wzięło też w nim udział 30 osób starszych (w chórze). Grał zespół, składający się z 10 osób. Dyrygowała pani Anna Mara. Dzięki dobrej organizacji misjonarza Benedykta Pączki OFMCap, można było śledzić transmisję na żywo przez Facebooka (ta transmisja była udostępniona także na profilu portalu opoka - muszę przyznać, że i mnie ta muzyka porwała do tańca (uśmiech) - red.AC). Można było nie tylko obserwować chrześcijańską radość, ale naprawdę dać się jej ponieść. Koncert był niesamowity. Taniec na chwałę Pana, do którego dołączył kardynał, pokazał, że chrześcijaństwo w Afryce jest żywe, radosne, pełne nadziei i wiary, mimo tego, ile Ci ludzie musieli nie tak dawno przejść w związku z wojną w RŚA. A przecież nadal nie jest tam bezpiecznie. Jednak African Music School w Bouar, powstała dzięki wielkiej motywacji kapucyna z Polski (który nie opuścił RŚA, kiedy działo się źle), pokazuje, że chrześcijaństwo to radość zakorzeniona głęboko w sercu. Radość z obecności Pana Jezusa, który, jak śpiewały dzieci, jest światłem, za którym się idzie...

Powyżej galeria zdjęć z tego wydarzenia (dzięki uprzejmości br. Benedykta), a wśród zdjęć dokument z błogosławieństwem kardynała dla Szkoły Muzycznej.

Módlmy się za wszystkich tworzących muzyczne dzieło w RŚA, aby ta Szkoła mogła dalej istnieć i przynosić wiele dobrych owoców.

« 1 »

reklama

reklama

reklama