Kobiety w Moskwie przeciwko aborcji

Natalia Moskwitina, powiedziała, że wcześniej kobiety walczyły o równouprawnienie z mężczyznami. Obecnie dojrzał moment dla walki o najważniejsze prawo kobiety - do urodzenia dziecka

Rosyjski ruch „Kobiety za życiem” zorganizuje manifestację przeciwko aborcji. Odbędzie się ona w centrum Moskwy 10 marca, dwa dni po Międzynarodowym Dniu Kobiet.

Przewodnicząca ruchu, Natalia Moskwitina, powiedziała, że wcześniej kobiety walczyły o równouprawnienie z mężczyznami. Obecnie dojrzał moment dla walki o najważniejsze prawo kobiety – „prawo do urodzenia zdrowego dziecka”. Moskwitina podkreśliła, że najbliższa manifestacja  będzie okazją do zaprezentowania działaczek kierowanego przez nią ruchu jako kobiet wykształconych o dużych aspiracjach życiowych, którym urodzenie dziecka, a nawet większej ich liczby, nie przeszkadza w uzyskiwaniu sukcesu życiowego.

Przewodnicząca ruchu „Kobiety za życiem” dodała, że wśród  popierających prawo człowieka do życia od chwili poczęcia są  kobiety najprzeróżniejszych zawodów, które uzyskały sukces, ale nie przeszkodziło im to w posiadaniu większej liczby dzieci, a posiadanie licznej rodziny mobilizuje je do jeszcze większych sukcesów, zwłaszcza w uzyskaniu odpowiedniego statusu społecznego. Natalia Moskwitina sama jest matką czworga dzieci.

W. Raiter, Moskwa/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama