Biskupi Holandii przed wyborami: głosować na broniących życie

Do korzystania z prawa do głosowania w sposób odpowiedzialny i w świetle wiary katolickiej zachęcili wiernych biskupi Holandii w liście wydanym przed wyborami do parlamentu, które odbędą się tam 15 marca.

Holenderscy hierarchowie wskazują, że wybierając kandydatów którejś z partii konieczne jest zapytać, czy opowiada się ona za „poszanowaniem życia aż do naturalnej śmierci” i rodziny oraz za obroną równej godności wszystkich. Ważne jest także, czy pojmuje ona solidarność po chrześcijańsku, jako bezinteresowną miłość do każdego bliźniego bez różnic.

Holenderski episkopat podkreśla następnie, że nie wystarcza tylko pomagać uchodźcom. Odpowiedź na istniejące na świecie cierpienia to także troska o prawo do wolności religijnej, o walkę z ubóstwem, o dostęp wszystkich do oświaty oraz opieki medycznej, o zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i współpracę. Biskupi zwracają też uwagę na potrzebę przypomnienia wartości będących podstawą projektu europejskiego, które, jak podkreślają, mają chrześcijańskie korzenie.

ak/ rv, sir

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao