Indie: Kościół ustanowił Krajowy Dzień Młodzieży

Pierwsza niedziela sierpnia będzie co roku w Indiach Krajowym Dniem Młodzieży. Decyzję w tej sprawie podjął tamtejszy episkopat wskazując, że trzeba bardziej zaaktywizować młodych w Kościele.

Wydarzenia odbywać się będą na szczeblu poszczególnych diecezji.

„Zależy nam na tym, by towarzyszyć duchowemu i ludzkiemu rozwojowi młodych katolików i dawać w ich ręce coraz większą odpowiedzialność za przyszłość Kościoła” – wskazał bp Franco Mulakkal, odpowiedzialny w indyjskim episkopacie za komisję ds. młodzieży. Zapowiedział on też powołanie w każdej diecezji Ruchu Młodzieży Katolickiej.

Na razie hinduscy katolicy, których przedstawiciele uczestniczyli m.in. w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, przygotowują się do udziału w Azjatyckim Dniu Młodzieży. Odbędzie się on na przełomie lipca i sierpnia w Indonezji. Szacuje się, że weźmie w nim udział ponad 3 tys. osób z 29 krajów Azji. Hasło spotkania brzmi: „Święto młodzieży azjatyckiej – Ewangelia w wielokulturowej Azji”. Jego celem jest m.in. towarzyszenie młodym katolikom w życiu na co dzień i promowaniu kultury solidarności i spotkania z drugim i w wielokulturowych i wieloreligijnych społeczeństwach tego kontynentu.

bz / rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama