Argentyna: rośnie liczba uzależnionych

W Argentynie coraz więcej ludzi rozprowadza i bierze narkotyki. Wzrasta także uzależnienie od tytoniu i alkoholu. Szerzy się bieda.

„Uzależnienia to jeden z największych problemów, z jakimi boryka się obecnie Argentyna. W ostatnim okresie zauważyliśmy, że problem rozprowadzania i konsumpcji narkotyków narasta. W tym samym czasie widzimy także, iż coraz więcej ludzi jest uzależnionych od tytoniu czy alkoholu” – stwierdził przewodniczący komisji Iustitia et Pax przy Konferencji Episkopatu Argentyny.

Emilio Inzaurraga podkreślił, że Kościół bardzo się stara wspierać zagrożonych, ukazując im wartość  życia. Wielu księży pracuje w najbiedniejszych dzielnicach, gdzie problem uzależnień jest największy. Są blisko ludzi, szczególnie najbardziej potrzebujących. Niektórych duchownych trzeba przenosić na inne miejsca, gdyż otrzymują pogróżki od handlarzy narkotykami.

Emilio Inzaurraga zwrócił także uwagę na biedę szerzącą się wśród Argentyńczyków. Prawie jedna trzecia mieszkańców tego kraju (32 proc.) jest dotknięta ubóstwem i nie może prowadzić godnego życia.

pp/ rv, vaticaninsider

« 1 »

reklama

reklama

reklama